RSK Infrastructure Framework (RIF) Nedir? RSK Infrastructure Framework (RIF) Geleceği ve Yorum 2022

RSK Infrastructure Framework (RIF) Nedir?

En basit ifadeyle, RSK Infrastructure Framework, Bitcoin ağında çalışan açık kaynaklı, merkezi olmayan bir altyapı protokolleri platformudur. Sonuç olarak, ekosistemi daha hızlı hale getirmeyi ve birçok ölçeklenebilir ve benzersiz dApp’in oluşturulmasının önünü açmayı hedefliyor. Alternatif olarak platform, akıllı sözleşmelerin gücünden yararlanan üçüncül bir BTC çözümü olarak düşünülebilir.

RIF, tüm hizmetlerde ve dApp’lerde kullanılabilen ve RSK ekosistemindeki çeşitli işlemleri kolaylaştırmak için kullanılabilen ERC-677 tabanlı bir yardımcı program token’ıdır. Buna ek olarak, token aynı zamanda stabilcoin RIF Dollar’ı (RDOC) basmak için teminat olarak da kullanılır.

RSK Infrastructure Framework, açık, merkezi olmayan bir altyapı protokolü hizmetleri platformudur. RSK Infrastructure Framework, Bitcoin ağı üzerinde merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) daha kolay, daha hızlı ve ölçeklenebilir bir şekilde geliştirilmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Bitcoin ağı üzerinde oluşturulan RSK Infrastructure Framework projesi; Ödeme, depolama ve RNS üretimi gibi teknolojiler için blockchain çözümleri sunar. Bu hizmetler kullanılırken projenin kendi kripto para birimi RIF kullanılır. RIF’in nihai hedefi, insanların sorunsuz bir şekilde bilgi ve hizmet alışverişinde bulunmak için akranları arasında işbirliği yapabilecekleri bir ekosistem yaratmaktır.

RSK Infrastructure Framework, dApp’lerin daha kolay, daha hızlı ve ölçeklenebilir geliştirilmesini sağlamak için Bitcoin ağındaki akıllı sözleşmeleri kullanan merkezi olmayan, açık bir altyapı protokolleri setidir. RIF Platformu RSK Akıllı Sözleşme Ağı, Bitcoin ağı tarafından güvence altına alınan ilk açık kaynaklı akıllı sözleşme platformudur ve ekonomiyi inşa etmek için kimlik, depolama, iletişim ve ödeme katmanlarını içerir.

RSK’nın temel yapısı açık kaynak koduna dayalıdır ve akıllı sözleşmelerle uyumludur. Bitcoin ağı tarafından güvence altına alınmıştır. Ayrıca, merkezi olmayan bir paylaşım ekonomisini (DSE) sorunsuz bir şekilde oluşturmak için bir dizi kullanışlı depolama motoru, iletişim protokolü ve ödeme katmanı ile birlikte gelir.

Kullanıcılar, zincir üstü RIF protokolünü kullanarak USD’ye sabitlenmiş ve RIF token’larıyla teminatlandırılmış bir sabit para varlığı olan RDOC’ye erişebilir. Ek olarak, otomatikleştirilmiş bir likidite protokolü olan RSK Swap, gerçek zamanlı kullanıcı değerinin sorunsuz değişimini kolaylaştırır.

RSK ekosistemi, kullanıcılara yüksek düzeyde birlikte çalışabilirlik (token takasları gibi) sağlayan yeni bir token köprüsü tasarımına sahiptir. Bu, Ethereum ağından başka bir ağa sorunsuz bir şekilde para transfer etmelerini sağlar.

RSK’nın bir başka yönü, üçüncü taraf kullanıcıların kalıcı depolama ve RIF ödemeleriyle ilgili çeşitli merkezi olmayan RIF tabanlı hizmetlere kolayca ve verimli bir şekilde erişebilecekleri bir pazaryeri içermesidir. Son olarak platform, kullanıcıların RWallet adlı yerel bir depolama uygulamasını kullanarak RIF, BTC, RBTC ve diğer değerleri göndermesine/almasına da olanak tanır.

RSK Infrastructure Framework, kullanıcıların mahremiyetlerini kontrol ettiği yeni bir İnternet kurmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda uçtan uca ağı dünyadaki herkes için erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. İnterneti dahil etmek. Bunu, Değer İnterneti olan IOV Laboratuvarları ile başarmak istiyorlar. RIF laboratuvarlarından geldi, ancak tanımlanması kolay olduğu için artık farklı bir adı var. Ayrıca organizasyonu RSK platformundan ayırır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Polymath (POLY) Nedir? Polymath (POLY) Geleceği ve Yorum 2022

Bitcoin ile sansürsüz dijital varlık göndermek mümkündür. RIF, kimlik, depolama, iletişim, ağ geçidi, mikro ödeme katmanları ekler. Bu sayede kullanıcıların ve bireylerin haklarını koruyan merkezi olmayan bir paylaşım ekonomisi oluşturur.

RSK Infrastructure Framework (RIF) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Diego Gutiérrez Zaldívar
  • Yayınlanma Yılı: 2018
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 894,260,004
  • Piyasa Değeri: ₺ 55,002,895
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.04763
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 0.3077
  • Proje Amacı: Projenin temel amacı, bireylerin eşler arası bir temelde etkileşime girdiği, değişmez akıllı sözleşmelerle koordine edildiği, bilgi, değer ve hizmet alışverişi için tam kontrol ve şeffaflık ile işbirlikçi pazarlar yaratmaktır.

RSK Infrastructure Framework (RIF) Geleceği

Kripto para birimi uzmanları, RIF’e yatırım yapma konusunda olumlu görüşler bildiriyor. Bu proje, yatırımcılara gelir sağlarken değeri korumaya çalışmak için muhafazakar bir yaklaşım kullanarak ılımlı bir gelir sağlar. Bu nedenle, risk algısı düşük ve garantili getiriye odaklanan yatırımcıların portföylerini dengelemek için RIF’i tercih etmeleri önemli bir avantaj olabilir.

Emeklilik fonları, Bireysel Emeklilik Hesapları (IRA’lar) gibi emeklilik amacıyla tutulan varlıklarda muhafazakar ve ılımlı bir büyüme yaratmayı amaçlayan aktif olarak yönetilen fonlardır. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde emeklilik fonlarının son zamanlardaki büyümesi de RIF için önemli bir potansiyel sunmaktadır. RIF’in geleceği, artan talep doğrultusunda parlak görünüyor.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

RSK Infrastructure Framework (RIF) Yorum

RIF Token (RIF) veya RIF Coin, Bitcoin’in üzerinde üçüncü bir katmana sahip olması bakımından benzersizdir. Bu bağlamda, RIF Token’ın (RIF) hareketleri de blockchain teknolojisine dayalı çeşitli çözümler sunar; Ödemeler, alan adları ve barındırma gibi şeyleri içerir. Bununla birlikte, RIF Token (RIF) temel olarak kullanıcı gizliliğini ve gizliliğini önemseyen yeni bir İnternet kurmayı amaçlamaktadır.

RIF token’daki merkezi olmayan altyapı protokolleri ve akıllı sözleşmeler seti, RSK Akıllı Sözleşme Ağı olarak bilinir. Bu akıllı sözleşme ağı, Bitcoin ile güvenli ilk açık kaynaklı akıllı sözleşme platformu olmasıyla da dikkat çekiyor. Merkezi olmayan paylaşım ekonomileri (DSE) oluşturmak için bu platform; Depolama ayrıca iletişim, tanımlama ve ödeme katmanlarını içerir.

RSK Infrastructure Framework (RIF) Nereden ve Nasıl Alınır?

RSK Infrastructure Framework (RIF)’ü güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu