Rus bankası VTB'nin CEO'su: ''Bitcoin Sahte Paradır'' - BTC MAGAZİN

Rus bankası VTB’nin CEO’su: ”Bitcoin Sahte Paradır”

Bugün CNBC ve Bloomberg TV ile yaptığı röportajlarda, ikinci en büyük Rus bankası VTB’nin başkanı Andrey Kostin, Bitcoin’in sahte para olduğunu belirtti ve kripto madenciliği teknolojisini suçluların Orta Çağ’da para sahteciliği yapma biçimiyle karşılaştırdı.

Ancak, CBDC’nin piyasaya sürülmesinin önemli olduğunu ve Rusya’nın yakında dijital ruble denemelerine başlayacağını itiraf etti.

“Bitcoin sahte paradır”

Kostin, zanaatkarların çeşitli para birimlerini taklit edebildikleri Orta Çağ ile karşılaştırdığı madencilik süreci nedeniyle Bitcoin’in “sahte para” olduğuna inanıyor.

VTB başkanı, önümüzdeki yıl Rusya’nın dijital rubleyi denemeye başlayacağını paylaştı. Bununla birlikte, ülkenin merkez bankası tarafından yayınlanan ve kontrol edilen bu CBDC’nin piyasaya sürülmesi birkaç yıl daha sürebilir.

“Dijital para birimi geleceğin dijital dünyasının bir parçası olacak”

Kostin, dünyanın dijitalleşmeye doğru ilerlediğini ve dijital para birimlerinin ortaya çıkmasının kaçınılmaz olduğunu itiraf etti.

Ancak, bunların merkez bankaları tarafından yayılması ve kontrol edilmesi gerektiğinde ısrar etti. Kostin, bu açıdan Çin’in dünyanın en gelişmiş ülkesi olduğuna inanıyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu