Tallbacken Capital Advisors CEO’suna Göre Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’den Vazgeçebilir

Yakın tarihli bir Bloomberg röportajında, Tallbacken Capital Advisors CEO’su Michael Purves, Ocak ayından bu yana Bitcoin’de düşüş eğiliminde olduğunu ve duruşunun değişmediğini söyledi.

Purves’e göre, Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş momentumu Ocak ayı sonlarında kırılmaya başladı. En iyi kripto para birimi, yıllık bazda %55,86 düştü.

Bitcoin Aralık sonunda 20.000 doları aştı ve ardından 2021’de yeni zirvelere ulaştı. Purves, büyük rallinin esas olarak “enflasyon hedge” anlatısı nedeniyle amiral gemisi kripto para birimini toplu olarak satın almaya başlayan kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini söylüyor.
 
Bununla birlikte, Bitcoin bir portföy çeşitlendiricisi olarak başarısız oldu. Purves tarafından belirtildiği gibi, Bitcoin, S&P 500 ve Nasdaq 100 ile yoğun bir şekilde ilişkilendirildi:

 “Geçen yıl boyunca öğrendiğimiz şey, Bitcoin’in ilişkisiz olmadığıdır.”

Purves, Bitcoin’in enflasyondan korunma işlevi görememesi nedeniyle, Bitcoin fiyatı önemli ölçüde düşerse kurumların düşüşü satın alıp alamayacağından emin değil.

Bitcoin, değerinin %15’ini kaybettikten sonra bu ay en kötü performans gösteren varlık sınıfı oldu. JPMorgan Asset Management’ın baş küresel stratejisti David Kelly, kısa süre önce yatırımcıların ABD Merkez Bankası’nın agresif para politikası nedeniyle kripto para varlıklarını tasfiye etmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yazım anında 20.043 dolar seviyesinde işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Scott Minerd, Bitcoin'in Daha da Düşmeye Devam Edeceğine İnanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu