Ethereum Classic’in (ETC) Madencileri Çekerek Büyük Kazanç Elde Etmesi Bekleniyor

BitwiseInvest araştırmacısı Gayatri Dhumal tarafından paylaşılan verilere göre, Ethereum Classic (ETC), Haziran ayından bu yana hash oranında %83 artış yaşadı.

Aynı zamanda, Ethereum (ETH) hash oranı, yaklaşan Merge yükseltmesinden önce %11 düştü. Ethereum Classic, devam eden Ethereum madencilerinin göçünün bir numaralı yararlanıcısı oldu. Temmuz ayı sonlarında, tartışmalı hard fork, Ethereum’un Vitalik Buterin’inden bir onay aldı. Kanadalı programcı bunu madenciler için “iyi” bir alternatif olarak nitelendirdi. ETC tokeni, Antpool’un CEO’su Leon Lv’nin zincire 10 milyon dolarlık bir yatırım açıklamasının ardından önemli bir ralli yaşadı. Aynı zamanda, madenciler için yeni hard fork’ların piyasaya sürülmesi için bazı çabalar var. Bununla birlikte, yeni PoW tokenlarının, borsalardan ve büyük merkezi olmayan uygulamalardan destek eksikliği nedeniyle çekiş kazanması pek olası değil.

Bu ayın başlarında, Ethereum kurucu ortağı, “hemen hemen herkesin” Ethereum’un Proof of Stake’e geçişini desteklediğini söyledi. Ethereum’un büyük yazılım güncellemesinin, yıllarca süren gecikmelerden sonra Eylül ortasında gerçekleşmesi bekleniyor. Ethereum Classic’in Merge yükseltmesinden büyük kazanç elde etmesi bekleniyor. Ethereum ağı, kripto tarihindeki en önemli hack olaylarından biri olmaya devam eden kötü şöhretli DAO saldırısının ardından 2016 yılında iki ayrı zincire ayrıldı. Ethereum Classic, eski saldırıya uğramış zinciri korumak isteyen topluluğun üyeleri tarafından oluşturuldu. Ağustos 2020’de, Ethereum Classic zinciri aynı hafta içinde birçok %51 saldırısına uğradı ve bu da birçok kişinin güvenliğini sorgulamasına neden oldu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin Rakibi Shiba Inu Yeni Bir Balina Hareketine Tanık Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu