Tesla’nın Kazanç Raporu Öncesinde Balinalar Dogecoin (DOGE) Birikimine Yöneliyor

Dogecoin balinaları, Tesla’nın Q4 kazanç açıklaması öncesinde DOGE biriktiriyor. İkinci çeyrek kazanç çağrısı sırasında Elon Musk, Tesla’nın DOGE varlıklarının hiçbirini satmadığını açıklamıştı. 

Elektrikli otomobil üreticisi, DOGE cinsinden ödemeleri kabul ettiği için Tesla ürünlerinin satışı ile Dogecoin’e sahip oluyor. Bu arada, kripto para biriminin kazanç raporuna nasıl tepki vereceği henüz belli değil.

Dördüncü çeyrek kazançları, şirketin hedefleri kaçırdığı arka arkaya üç örnek bağlamında açıklanacak. Ayrıca elektrikli otomobil üreticisi, Ekim 2022’de Çinli müşteriler için fiyat indirimleri yaptığını duyurdu. Tesla, otomobil satışları açısından olumlu bir ivme ilan etmeye devam etse bile, rakamların TSLA hisse fiyat artışını tetikleyip tetiklemeyeceği henüz belli değil. Bu bağlamda, DOGE fiyatı da kazanç raporuna önemli ölçüde tepki verebilir.

Btcmagazin market verilerine göre, bu yazı yazılırken, DOGE fiyatı son 24 saatte %4,83 düşerek 0,08416 $ seviyesinde bulunuyor. Meme kripto para birimi şu anda 11,16 milyar dolarlık toplam piyasa değerine göre 9. sırada yer alıyor. Buna ek olarak, teknik göstergeler de olası bir fiyat artışına işaret ediyor. 0,09 $ direnç aralığından bir kırılma, DOGE fiyatının %22’ye kadar yükselmesi anlamına gelebilir. Tesla kazançlarının kırılmaya yol açıp açmayacağı henüz belli değil.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İki Kardeş Kripto Yatırımıyla Bir Gecede Milyoner Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu