Tron Kurucusu Justin Sun, FTX’i Satın Alabilir

Tron’un kurucusu Justin Sun Cuma günü Bloomberg’e verdiği bir röportajda, ekibinin şu anda FTX’in potansiyel satın alınması konusunda durum tespiti üzerinde çalıştığını söyledi. Hareketin arkasındaki ana motivasyon, FTX likidite krizini çözmek ve kripto endüstrisinde birlik göstermek.

Justin Sun ve Sam Bankman-Fried (SBF), önce FTX kullanıcılarının likiditeyi artırmak ve mevcut likidite sıkışıklığını geçici olarak çözmek için Tron tokenlerini çekmelerine izin vermek için bir anlaşmaya vardı.

Justin Sun Hala FTX CEO’su SBF ile Görüşmede

Tron CEO’su Justin Sun, likidite sıkışıklığını çözmek ve potansiyel satın alma da dahil olmak üzere planlar hakkında FTX ile hala görüşüyor. Ancak Justin Sun, süreç hala beklemede olduğu için kimseye umut vermek istemediğini söyledi.

FTX yatırımcıları ve müşterileri, CEO SBF’nin Alameda Research’ü kapatacağını açıklamasının ardından FTX’in durumu hakkında netlik kazanmaya hevesli. FTX CEO’su, yatırımcılardan ve rakiplerden 9 milyar doların üzerinde finansman sağlamayı hedefliyor.

Justin Sun, borç, hisse senedi opsiyonları veya tamamen devralmayı düşünüp düşünmediği sorulduğunda, önceliğin kripto endüstrisini korumak olduğunu söyledi. FTX’in bir likidite sıkışıklığıyla karşı karşıya olduğunu açıklamasından ve yardım için Binance’e ulaşmasından sonra kripto piyasası değeri son birkaç gün içinde %10’un üzerine düştü. Ancak Binance, kullanıcı fonlarının yanlış yönetimini ve ABD makamları tarafından iddia edilen soruşturmaları gerekçe göstererek anlaşmayı reddetti.

Justin Sun, parasını potansiyel satın almaya yatırmayı düşünebileceğini söyledi. Ancak, tam durum tespiti tamamlandıktan ve tüm durumlar değerlendirildikten sonra nihai bir karar verilecektir.

FTX’in likidite sıkışıklığından kurtarması gereken fonlarla ilgili olarak, tam sayıya sahip değil, ancak milyarlarca olacak. Justin Sun, önce Tron müşterilerini kurtarmaya, ardından diğer bölümlere geçmeye çalışıyor.

Ancak, FTX iflas başvurusunda bulunursa kripto piyasasının çökebileceği ve kurumsal yatırımcıların güvenine zarar verebileceği konusunda uyarıyor.

Bahamalar Menkul Kıymetler Düzenleyicisi FTX Varlıklarını Donduruyor

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX’in yan kuruluşu FTX Digital Markets’ın varlıklarını dondurmaya karar verdi ve geçici bir tasfiye memuru atadı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Para Borsası Thodex’in Kurucusu Fatih Özer Yakalandı

Tron’un kurucusu Justin Sun, FTX krizinde düzenleyicilerle birlikte çalışacak. Düzenleyicileri devreye sokmaya ve sorunları çözmek için endişelerini anlamaya istekli.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu