Umman'ın En Büyük Limanı Blockchain Nakliye Platformu TradeLens'e Katıldı - BTC MAGAZİN

Umman’ın En Büyük Limanı Blockchain Nakliye Platformu TradeLens’e Katıldı

Ortadoğu ülkesi Umman’daki en büyük liman IBM ve Maersk tarafından kurulan bir Blockchain tedarik zinciri platformu olan TradeLens’e katıldı.

Umman Times gazetesinde Çarşamba günü yayınlanan bir rapora göre, Salalah Limanı dijital dönüşüm çabalarının bir parçası olarak kısa bir süre önce gönderim verileri projesine üye oldu .

Platform, nakliye tedarik zinciri boyunca yer alan şirketlerin kargolarla ilgili verileri gerçek zamanlı olarak paylaşmalarını ve sonuçta uluslararası ticarete daha fazla şeffaflık ve verimlilik getirmeyi amaçlıyor. Times’a göre liman, operasyonlarını dijitalleştirmek için tedarik zincirindeki diğer kuruluşlarla çalışıyor ve TradeLens’i nakliye operasyonlarına küresel bir şeffaflık standardı getirmenin bir yolu olarak görüyor.

Salalah Limanı CEO’su Mark Hardiman konuyla ilgili şu açıklamada bunuldu:

 “Blockchain benimsemek, teknolojisini tedarik zincirinin tüm yönlerine dahil etmek, yalnızca Salalah’ın şirketler için çekiciliğini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda Salalah’ın coğrafi konumundan daha fazla yararlanabilecek yeni iş modellerinin geliştirilmesini de destekleyecek”

2018’de başlatılan TradeLens projesinin 100’den fazla katılımcısı var ve platform her hafta 10 milyondan fazla ayrı nakliye etkinliği ve binlerce belge işliyor.

Geçen Ağustos ayında, Tayland gümrük ajansının sevkiyat takip prosedürlerini kolaylaştırmak için TradeLens ile entegre olduğu bildirildi.

Proje ayrıca ABD Federal Denizcilik Komisyonu’ndan antitröst muafiyeti aldı. Bu, projenin 1984 tarihli ABD Denizcilik Yasası tarafından zorunlu kılınan denizcilik şirketleri arasındaki işbirliğindeki yasal kısıtlamalardan temizlenmesine neden oldu.

Times’a göre Salalah Limanı kısa süre önce kendi rekorunu kırdı ve yıllık 4 milyon nakliye konteynerine eşdeğer hacim elde etti.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu