Uniswap Airdrop'u Sonrasında, ETH Gaz Fiyatlarını Arttırdı - BTC MAGAZİN

Uniswap Airdrop’u Sonrasında, ETH Gaz Fiyatlarını Arttırdı

  • Glassnode veri sağlayıcısı, ETH madenci ücretlerinde 1 milyon dolar harcadıktan sonra; ETH madenci ödüllerinde ve gaz fiyatlarında büyük bir artış bildirdi.

Glassnode analitik veri toplayıcısı, Uniswap dün erken saatlerde ücretsiz UNI dağıtımını duyurduktan sonra, Ethereum madenci ödüllerinin arttığını ve sadece bir saat içinde madenci ücretlerinde 1 milyon dolar harcandığını duyurdu.

Glassnode, ETH gaz fiyatının da yükseldiğini ekledi.

Ethereum Madenci Ücretleri, Uniswap’in Cömertliği Nedeniyle Artıyor

Ethereum destekli DEX (merkeziyetsiz borsa) Uniswap, UNI yönetişim tokenini listeledi ve kullanıcılar (her bir kullanıcı) 400 UNI alabildiler – bu dağıtım sadece platforma kayıtlı olan ve 1 Eylül’den beri platform üzerinde ticaret yapan tüccarlar için geçerliydi.

Dağıtım zamanında UNI 3,66 dolardan işlem görmekteydi, yani 400 tokenin toplamı 1.464 dolardı – bu, karantina durumlarından sonra ABD Başkanı Trump yönetimi tarafından dağıtılan teşvik paketlerinde ki miktardan (1000$) bile daha fazla.

Airdrop duyurulmasının ardından; tüccarlar, en büyük ikinci blok zincirine (ETH blok zinciri) dayalı ücretsiz dijital paralarını talep etmek için acele etti; sadece bir saat içinde, ETH madenci ücretleri yeni bir zirveye çıktı ve toplam 1 milyon dolar değerinde harcama yapıldı.

ETH Gaz Ücreti 700 Gwei’ye Yükseldi

Glassnode ayrıca, ETH gaz ücretinin de büyük bir artış gösterdiğini ve 700 Gwei’e ulaştığını paylaştı – bu 5,66 dolardan biraz daha az.

Dün erken saatlerde Messari, ücretsiz tokenlerin dağıtılmasından sonra en az 22.681 adreste, UNI token bulunduğunu bildirdi.

Esas olarak DeFi ve özellikle YAM protokolünde yapılan sayısız işlem sayesinde, daha önce Btcmagazin tarafından bildirildiği üzere, 12 Ağustos’ta 345 Gwei’ye (2.81$) ulaşılmıştı. Şimdiyse 700 Gwei!

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu