Vitalik Buterin, Dogecoin Vakfı’na Bağışta Bulundu

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Dogecoin Topluluğuna 20 milyon Dogecoin (DOGE) bağışladı. Bağışın kar amacı gütmeyen kuruluş tarafından nasıl kullanılacağı henüz açıklanmadı. 

Bu, Buterin’in yaptığı ilk katkı değil. Daha önce vakıf, Kanadalı programcıdan 500 Ethereum (ETH) aldı.      Geçen Ağustos ayında Buterin, Neuralink CEO’su Jared Birchall ile birlikte vakfın danışma kuruluna katıldı. Aslen 2014 yılında kurulan kar amacı gütmeyen kuruluş, meme kripto para biriminin popülaritesinde büyük bir artış yaşadıktan sonra geçen yıl yeniden başlatıldı. 

Eylül ayında, Ethereum çok beklenen Merge yükseltmesini başarıyla uyguladıktan sonra Buterin, Dogecoin’in PoS konsensüs algoritmasına geçen bir sonraki kripto para birimi olması gerektiğini önerdi. Şu an itibariyle, şaka kripto para birimi, Bitcoin‘den sonra ikinci en büyük PoW kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Dogecoin kısa süre önce Twitter’ın Tesla CEO’su Elon Musk tarafından satın alınmasından sonra büyük bir ralli yaşadı. Bununla birlikte, bu ivme, sosyal medya platformunun bir kripto para birimi cüzdanı tanıtma planını rafa kaldırdığı bildirildikten sonra hızla kayboldu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance Coin (BNB) Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu