Yüz Milyonlarca Dolar Değerinde Bitcoin Borsalardan Çekiliyor

Glassnode’a göre, son 24 saat içinde merkezi borsalardan 265,6 milyon dolar değerinde Bitcoin çekildi ve 43,1 milyon dolarlık net çıkış gerçekleşti.

Aynı zamanda, dün, borsalardan ve merkezi olmayan çözümlere transferlerden devam eden bir BTC çekme akışında başka bir gündü. Bitcoin’in borsalardan çıkışının FTX krizinin bir devamı mı yoksa kripto piyasasındaki yükseliş hareketine hazırlık mı olduğu üzerinde düşünmeye değer bir soru.

Aynı kaynaktan gelen veriler, FTX’in çöküşünden bir buçuk ay sonra, borsadan haftalık para çekme sayısının 30 günlük minimum seviyeye ulaştığını gösteriyor. Borsalardan BTC alıcılarının adres sayısı aynı uç noktaya ulaştı. Yani, bir dereceye kadar, merkezi borsalardan kaçışın ikinci aşaması geçti.

Öte yandan, geçen yıl boyunca yoğun bir şekilde kana bulanan kripto piyasası alanlarının yeşillenme olasılığı, merkezi platformlarda USDT tarafından temsil edilen stablecoin’lerin sürekli olarak pozitif net girişi ile kanıtlanıyor. Aynı zamanda, USDT.D hakimiyet endeksi, tarihi zirvelerinin yakınında konsolide olmaya devam ediyor.

Kripto piyasası beklenti içinde donmuş gibi görünüyor, ancak tüm önemli göstergeler ya yükselişe ya da düşüşe işaret ediyor, gelecekteki hareketin yönünün yakında belirlenmesi bekleniyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Rusya Bitcoin Madenciliğini Yasallaştırmak İstiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu