Ripple Rakibi Stellar, Yıl Sonu Raporunu Yayınladı

Stellar Geliştirme Vakfı geliştirme ekibi, protokolün bir yıllık raporunu yayınladı. Başlıca başarıları arasında, XLM ağının boyut ve kalite açısından büyümesi, ortaklıkların genişletilmesi – özellikle MoneyGram ile – ve üstlenilen yeni girişimler yer alıyor.

Jed McCaleb, Ripple’ın geliştirme yolundan memnun kalmamasının ardından projeden ayrılarak Stellar’ı kurmuştu.

Stellar ağının işlenen ödeme sayısında %176’lık bir artış gördüğü ve nihai rakamın 345,9 milyon olduğu söyleniyor. XLM hesaplarının sayısının da %17 artarak 7,37 milyona ulaştığı bildiriliyor. Genel olarak, bugüne kadar Stellar protokolü aracılığıyla yıldan yıla %92 artışla 3,6 milyar işlem gerçekleştirildi.

Yıl boyunca Stellar, artık Futurenet test ağında çalışan akıllı sözleşmeler oluşturmak için bir platform olan Soroban’ı da piyasaya sürdü. Soroban’ın piyasaya sürülmesiyle aynı zamanda, organizasyon 100 milyon dolarlık bir yatırım fonu başlattı.

Stellar Development Foundation raporu, MoneyGram Access’in aynı adlı ödeme şirketiyle ortaklaşa kullanıma sunulduğunu da hatırlatıyor. Ayrıca, küresel bir on/off-ramp olan bu çözümle insani hizmet Stellar Aid Assist başlatıldı ve hızlı bir şekilde USDC alınmasına ve ardından nakde çevirilmesine olanak sağlandı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance Ve Ripple Gelecekte Ortaklık Kurabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu