Ethereum Fiyat Performansı Bu Metrikle Tahmin Edilebilir

Piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un hareketini tahmin etmenin birçok yolu var. Bunlardan biri, AAVE, Compound ve MakerDAO’yu içeren Toplam Kredi Üstün Metriklerine karşı USD cinsinden normal Ethereum fiyatı olan Delphi Digital tarafından sunuldu.

Teknik olarak metrik, ağdaki mevcut likidite miktarını yansıtır. Grafiğe baktığımızda da görebileceğimiz gibi, bahsi geçen çözümlerdeki likidite Ethereum’un fiyat performansını doğrudan etkiliyor. Yüksek korelasyon sayesinde likiditeyi bir analiz aracı olarak kullanabiliriz. Sektördeki en büyük ikinci kripto para biriminin performansı büyük ölçüde ticaret hacmine, pazarın derinliğine ve ağın genel kullanımına bağlı olduğundan, Ethereum’un piyasanın likiditesine olan sıkı bağımlılığı kimseyi şaşırtmamalıdır. Bahsi geçen platformdaki krediler, likiditeye maruz kalma aracı olarak kullanılmaktadır. Nispeten daha küçük teminat yatırarak, yatırımcılar ek likidite kazanma ve fiilen bir varlığa sahip değilken piyasada belirli anlaşmalar yapma olanağına sahip olurlar.

Ne yazık ki, ikinci en büyük kripto para birimi 2023 öncesinde sağlam bir sıçrama havasında değil.

Genel olarak azalan ağ aktivitesi ve piyasada azalan hacim ve likiditeye yol açan risk talebinin olmaması nedeniyle varlığın oynaklığı yıl boyunca en düşük seviyede olmuştur.

Makroekonomik faktörlerin yanı sıra, Ethereum, son derece düşük ağ etkinliği nedeniyle artan bir ihraç döneminden geçiyor. Ağdaki aktivite olmadan, Ethereum’un yakma mekanizması amaçlandığı gibi çalışmayacak ve kripto para birimini bir kez daha enflasyonist hale getirecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Borsalardan Uzaklaştırılıyor, Sebebi DeFi Olabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu