16 Mart 2021 Ethereum, IOTA, Dash Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

16 Mart 2021 Ethereum, IOTA, Dash Fiyat Analizi

Ethereum, 1.725 $ ‘lık güçlü bir destek hattından geri döndükten sonra 1.800 $ seviyesini yeniden kazandı. IOTA, 1,43 ila 1,27 dolar arasında dalgalanmaya devam ederken, Dash 219,6 doları bir kez daha destek bölgesine çevirdi.

Ethereum [ETH]

Kaynak: TradingView
ETH / USD

Dün kırmızıyla işlem yaptıktan sonra Ethereum, 200-SMA ile çakışan bir bölge olan 1.725 $ ‘da destek buldu. Yazım zamanında, dünyanın en büyük altcoini, 24 saatlik işlem hacmi neredeyse 50 milyar dolar olan 1.800 doların biraz üzerinde işlem görüyordu. Satın alma aktivitesi, ETH yukarıda belirtilen destek hattından geri döndüğünde yükseldiği için Dengede Hacimde belirgindi. Ancak boğalara, ileriye doğru hareket eden birkaç barikat sunuldu.

50-SMA (mavi) ilk engeli sundu ve ikincisi 1.888 $ dirençte kaldı. Bu iki noktanın üzerinde bir artış, ETH hedef rekor seviyelerini görebilir. Dahası, Awesome Osilatörü, boğalar zaten iyileşme yolunda ilerleme kaydettikçe olumlu bir ivme yakaladı.

IOTA

Kaynak: TradingView
IOTA / USD

IOTA, geçmişte her iki taraf arasında ileri geri hareket gören bir bölge olan 1,43 – 1,27 dolarlık yatay bir kanal içinde hareketini sürdürdü. Yazım sırasında, kriptonun fiyatı, düşük trend çizgisinden geri döndükten sonra yazım zaman kanalının orta noktasında işlem görüyordu.

Zayıflayan bir ADX, 20-işaretine işaret ediyor, boğaların kuzeye doğru bir kopuşu zorlamak için güç kaybettiğini gösterdi. MACD’deki düşüş eğilimi de olumlu bir sonuca karşı çalıştı. Kanaldan uzaklaşma, 24 saatlik ticaret hacmindeki artışla tetiklenebilir.

Dash [DASH]

Kaynak: TradingView
DASH / USD

Dash, 219.6 $ seviyesindeki testere yeniden test edildiğinde, yukarıda belirtilen çizgiyi 4 saatlik zaman diliminde bir destek bölgesine çevirdi. Bakiye Hacimindeki düşük zirveler, Dash 245.1 dolarlık dirençte reddedilme ile karşılaştığı için güçlü satış baskısını vurguladı, ancak endeks basın zamanında yükseldi. Stokastik RSI ayrıca aşırı satım bölgesinde yükseliş eğilimi gösterdi.

Bunlar olumlu gelişmeler olsa da, düşük işlem hacimleri göz önüne alındığında genel direncin üzerinde bir artış olasılığı düşüktü. Dash’in kısa vadede, büyük ölçüde daha geniş pazardan daha güçlü ipuçlarına bağlı bir kırılma ile, basın yayın kanalı içinde konsolide olmasını bekleyin.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu