2023 Şubat Ayı Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini

Tıpkı Bitcoin gibi, Ethereum fiyatı da son haftalarda keskin bir şekilde arttı. %30’dan fazla kazandıktan sonra, fiyat şimdi 1.550 doların üzerinde. 

Ethereum fiyatı yükselmeye devam edecek mi yoksa bir çöküş mü olacak? Şubat 2023 için bu Ethereum tahmininde analiz edelim.

Ethereum 2023’te Yükselecek mi?

Son birkaç haftada Ethereum fiyatında güçlü bir artış gördük. 1.200 doların altında olan fiyat, son 3 hafta içinde 1.500 doların üzerine çıktı. Bu süre içinde, Ethereum değeri yüzde 30’dan fazla artabildi. 2023 yılının ilk günlerinde başlayan artış, 3 hafta boyunca nispeten kesintisiz devam etti. 

Son 30 gündeki Ethereum fiyat
Son 30 gündeki Ethereum fiyatı

Bu artış nispeten Bitcoin fiyat artışına paralel gerçekleşti. Bitcoin 16.500 dolardan 23.000 dolara çıkmayı başardı. Yüzde olarak, Bitcoin’deki artış Ethereum’daki artıştan bile daha yüksekti. Bununla birlikte, Ether, Eylül ayında Ethereum Merge öncesine göre daha yüksek bir değere yükseldi.

Ethereum fiyatı artmaya devam edecek mi?

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, genel olarak kripto piyasası keskin bir yükseliş gördü. Bu tabii ki Bitcoin fiyatındaki artıştan kaynaklanıyordu. Bu, Ethereum ve diğer altcoinlerdeki müteakip dalgalanmaları tetikledi. 

Artış, özellikle ABD’de düşen enflasyon tarafından güçlü bir şekilde desteklendi. Artan fiyatlar ile birçok spekülatif yatırımcı da döviz piyasasındaki pozisyonlarını tasfiye etti ve bu da fiyatların daha da yükselmesine neden oldu.

Son zamanlarda, özellikle çok sayıda Çinli, Çin Yeni Yılı’nda piyasaya sermaye getirdi ve bu da piyasaya son bir ivme kazandırdı. Son birkaç gün içinde fiyatlar istikrar kazandı.

Şubat ayı için Ethereum tahmini nedir?

Şu anda, Ethereum fiyatı bir dönüm noktasında olabilir. Piyasa yükselişini sürdürürse, Ether olumlu yönde ilerleyebilir. Ancak, Ethereum fiyatı önümüzdeki haftalarda yeniden 1.300 doların altına da düşebilir.

Bir çarpışma farklı boyutlar da alabilir. Hafif bir düzeltme, Ethereum fiyatını 1.400 dolara yaklaştırabilir. Örneğin Digital Currency Group’un (DCG) olası bir iflası nedeniyle ciddi bir çöküş, Ethereum fiyatını tekrar 1.000$’a bile düşürebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tron Kurucusu Justin Sun, Binance'e 55 Milyon Dolarlık Ethereum Gönderdi

Herhangi bir düzeltme veya çökme olmazsa, Şubat ayı için Ethereum tahmini biraz olumlu olacaktır. Fiyat 1.600 doların üzerine çıkmaya devam edebilir. 

Şubat 2023 için Ethereum Tahmini

Şubat sonu için Ethereum tahmini, önümüzdeki birkaç hafta içinde gerçekleşecek senaryoya bağlı:

  • 1. senaryo:  Ethereum fiyatı tekrar hafif bir artış görüyor ve düzeltme yok. Bu durumda tahminimize göre Ethereum fiyatı 1.600 ile 1.800 ABD doları arasında olmalıdır.
  • 2. senaryo:  Ethereum başka bir çökme veya düzeltme görür. Şimdilik büyük bir çöküş olmazsa, bir düzeltme Ethereum fiyatını 2023 Şubat sonu tahminimize göre 1.300-1.450 $’a çıkarabilir. 
ETH/USD 1 günlük grafik
Şekil.1 ETH/USD 1 günlük grafik

Ethereum alınır mı?

Ethereum’a bir yatırım muhtemelen şu anda uzun vadeli bir bakış açısıyla yapılmalıdır. Çünkü şu an Ethereum fiyatının farklı yönlere gidebileceği bir dönemdeyiz.

Ethereum için daha fazla artışa inanıyorsanız, kısa vadede de yatırım yapabilirsiniz fakat bu yatırım güvenli sayılmaz. Ancak piyasadaki hissiyat olumlu devam ederse, ETH fiyatı orta vadede, yani birkaç ay içinde daha kesin bir şekilde artabilir. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu