27 Şubat 2021 Bitcoin Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

27 Şubat 2021 Bitcoin Fiyat Analizi

CryptoQuant tarafından paylaşılan verilere göre, ABD’li kurumsal yatırımcılar, 48.000 $ aralığından hala büyük miktarlarda Bitcoin satın alıyor. Bu, 44.000-46.000 $ aralığında olan bu düşüşün tabanının zaten test edilmiş olduğu argümanına biraz ağırlık veren uzun vadeli bir yükseliş gelişmesidir.

Ancak kısa vadede, Bitcoin’in üstesinden gelmesi gereken birçok direnç seviyesi var.

Bitcoin 1 saatlik grafik

Kaynak: TradingView
BTC / USD

Kısa vadede BTC için direnç ve destek seviyeleri, 55.000 $ ‘dan 44.864 $’ a düşüş için Fibonacci geri çekilme aracını kullanan kriptonun bir saatlik grafiğinde vurgulandı. Burada en dikkate değer, 49.700 $ ve 50.900 $ ‘da % 50 ve % 61.8 geri çekilme seviyeleriydi.

Ayrıca, boğaların toparlanma girişimlerine engel gibi görünen 52 bin dolar civarında bir tedarik bölgesi de vardı. Son zamanlarda güçlü bir reddedilme gören bir bölgeydi ve BTC’yi 45.000 $ ‘lık düşükleri bir kez daha gözden geçirmeye zorladı.

45.000 $ ‘lık savunma, o zamandan beri fiyatların daha yüksek seviyelerde kaydedilmesiyle çift dipte ima eden bir yükseliş gelişimi olarak görülebilir. Yine de, kısa vadede, BTC için optimal bir ödül-risk ticareti, yazım zamanında mevcut değildi ve aynı olasılıkla yakında gelişecek.

Muhakeme

Teknik göstergeler saatlik grafikte bazı çelişkili işaretler gösterdi. Awesome Osilatörü, bir satın alma sinyali olan bir yükseliş ikiz tepe kurulumu sundu. Aksine, OBV alıcılar lehine önemli bir değişim kaydetmedi ve fiyat 45.000 $ ‘dan toparlandıktan sonra işlem hacmi yükselmedi. Özellikle ticaret hacmi burada önemli. Yükselen bir fiyatın yanı sıra yükselen bir hacim trendi, 52.000 doları aşacak bir toparlanmanın en kesin işaretidir.

RSI, her iki yönde de güçlü bir momentum olmadığını vurgulayarak 50-işaretinin etrafında dolandı.

4 saatlik, 6 saatlik ve 12 saatlik grafikler gibi daha uzun zaman dilimlerinde de bazı çelişkiler vardı. 4 saatlik grafikler yükseliş eğilimi gösterirken, 6 ve 12 saatlik grafikler henüz tepki göstermedi ve düşüş eğiliminde kaldı.

Sonuç

Kısa vadede, 47.000 $ ‘lık bir ihlali sürdürmek, Bitcoin’in, güçlü bir rallinin çok önemli bir bileşeni olan işlem hacminin yazım zamanında eksik olmasına rağmen, 51.000 – 52.000 $ seviyelerini yeniden test ettiğini gösterecektir. 45.000 $ ‘ın alt kısmı, zemin gibi görünüyor ve bu seviyeyi kaybetmek, Bitcoin’in 40.900 $ veya daha da altına düştüğünü görecektir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu