Binance CEO’su CZ, Tesla’nın Bitcoin Satışını Küçümsedi

Yakın tarihli bir tweet’te Binance CEO’su Changpeng Zhao, Tesla’nın son Bitcoin satışının önemini küçümsedi ve varlıklarının “okyanusta bir damla” olduğunu iddia etti. Zhao, her gün 100 milyar dolara kadar Bitcoin’in alınıp satıldığını tahmin ediyor.

Bitcoin, Tesla haberleriyle hızla 23.000 $ seviyesinin altına düştü. Elektrikli araba üreticisinin U dönüşü, kurumsal benimsemeyle ilgili bir başka Bitcoin anlatısını yıktı. Tesla, 2021’in başlarında Bitcoin’i bilançosuna eklemek için alışılmışın dışında bir karar verdikten sonra, Facebook veya Apple gibi diğer büyük şirketlerin de aynı şeyi yapacağına inanılıyordu. Ancak, kripto para biriminin kurumsal olarak benimsenmesi neredeyse hiç ilerlemedi.

Ancak bu gelişmenin olumlu bir tarafı var; Tesla’nın kripto para varlıkları önemli ölçüde azaldığından, şirketin son derece değişken CEO’su Musk, en büyük kripto para biriminin fiyatını speküle edemeyecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   1,3 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Transferi Gerçekleşti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu