Bir Ülke Daha Bitcoin Cash’i Yasal Para Birimi Olarak Kabul Etmeyi Planlıyor

El Salvador’dan sonra Saint Kitts ve Nevis, Bitcoin Cash’i (BCH) yasal ödeme aracı olarak kabul etmeyi planlıyor. Bir konferansta, ülkenin başbakanı ve maliye bakanı Terrance Drew, önümüzdeki Mart ayına kadar BCH’yi yasal bir para birimi olarak önerme planlarını açıkladı.

Başbakan, yasal ödeme aracı olarak BCH’yi öneriyor

Başbakan ayrıca konferansta önemli adımlar atmak için acele etmediklerini de ifade etti. Aynı zamanda ülkenin maliye bakanı olarak da görev yapan Terrance Drew’a göre, bir karar alınmadan önce Doğu Karayip Merkez Bankası ve uzmanlara danışılacak.

Başbakan, “Ulusumuz her zaman ileri görüşlü bir ulus ve yeni endüstrileri keşfetmede lider olmuştur” dedi.

Buna ek olarak, maliye bakanı kripto para birimine olan inancını dile getirdi ve bunun “muazzam faydalar ve iş fırsatları getirme potansiyeline sahip olduğunu” söyledi.

“Bitcoin Cash madenciliği yapmak için gelecekteki seçenekleri keşfetmek ve ülkemizin güvenliğinden sonra Mart 2023’e kadar burada St. Kitts ve Nevis’te BCH’yi yasal ödeme aracı olarak tanımak amacıyla tartışmaya devam etme fırsatını memnuniyetle karşılıyorum.”

Terrance

Özellikle, bu kararın ardından ülke, El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti gibi kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak kullanmak için devlet desteğine sahip ülkeler grubuna katılabilir. Bunun dışında BCH fiyatı da artabilir.

Bitcoin Cash (BCH) nedir?

Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin fork’udur. Ayrıca 2018’de iki kripto para birimine ayrıldı: Bitcoin Cash ve Bitcoin SV. BCH’nin temel amacı, işlemleri daha hızlı ve daha uygulanabilir hale getirmektir. 

Terrance’a göre, Saint Kitts’teki bazı yerel işadamları zaten Bitcoin Cash’i kabul ediyor. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Elon Musk'ın Son Tweet'inin Ardından Gözler Dogecoin'e Çevrildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu