Bitcoin Balinalarının Satış Yapması Neye İşaret Ediyor?

2022 yılının sonuna yaklaşırken, yatırımcılar kripto para birimi fiyatları için momentumda bir değişiklik olmasını umuyorlar. Bu yıl kripto piyasası, Terra’nın çöküşü ve FTX iflası şeklinde iki büyük çöküş dönemine katlandı. Bu arada, Bitcoin (BTC) fiyatı beş yıl önceki aynı aralıkta seyretmeye devam ediyor.

Bitcoin Balinalarının Satış Çılgınlığı

İlginç bir trendde, küçük yatırımcılar birikime devam ederken, zincir faaliyeti Bitcoin arasında artan satışlara işaret ediyor. Analistler, mevcut eğilimin servet dağılımı açığını azaltmak açısından büyük ölçüde yardımcı olabileceğini gözlemliyor. Bununla birlikte, Crypto Quant verilerine göre bu, riskli bir bahis olabileceğinden kısa vadede BTC sahipleri için bir endişe kaynağı olabilir. Ancak, en iyi kripto para biriminin daha eşit dağılımına yol açabileceğinden, daha geniş bir perspektifte mantıklıdır.

“Daha uzun vadeli bir Bitcoin tezine inanıyorsanız, daha büyük sahiplerin daha küçük sahiplere satış yapması gerçekten görmek istediğiniz şeydir. Bitcoin ağ üzerinde daha fazla dağıtılır hale gelir. Birkaç balinanın elinde değil, daha fazla yatırımcının elinde.”

CryptoQuant

Lider kripto para biriminin fiyatı şu anda yılın en düşük seviyesinde. Bu yazı yazılırken BTC fiyatı son 24 saatte %1,23 düşerek 16.619 $ seviyesinde bulunuyor. Fiyatı, Ocak 2023 ve sonrasında yukarı yönlü bir eğri bulup bulmayacağı henüz belli değil. Makroekonomik cephede, Fed faiz oranlarını artırmaya devam edebileceğini öne sürdüğü için 2023’te zorluklar devam edebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mark Mobius: Bitcoin'in Düşüşü, Teknoloji Şirketlerini Çok Kötü Etkiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu