Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Düşüyor?

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, ABD Çalışma Bakanlığı’nın beklenenden güçlü bir istihdam artışı bildirmesinin ardından gün içi en düşük seviyesi olan 19.586 dolara geriledi.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Düşüyor? 2
Kaynak: Tradingview.com

ABD ekonomisi Eylül ayında 263.000 iş gücü ekleyerek analistlerin 255.000 tahminini geçti. Bu arada, işsizlik oranı %3,7’lik tahminin altında kalarak %3,5’e geriledi. ABD hisse senetleri piyasa öncesi işlemlerde düştü ve Nasdaq vadeli işlemleri %1,8 kadar düştü. Bu, elbette, Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerini de gün içi en düşük seviyelere itti.   

ABD Merkez bankasının istihdam piyasasını soğutmaya yönelik ısrarlı çabaları, Eylül ayında eklenen iş sayısının Ağustos ayına (315.000) kıyasla önemli ölçüde düştüğü göz önüne alındığında bazı sonuçlar veriyor. Yine de, işe alımlardaki mütevazı yavaşlamanın Fed’i son derece agresif para politikasını izlemekten caydırması pek olası değil.             

Jefferies Group, en son istihdam verilerine yanıt olarak, ABD Merkez Bankası’nın Kasım ayında 75 baz puanlık bir faiz artırımı daha açıklamasını beklediğini söyledi. Bu, bu büyüklükteki dördüncü ardışık faiz artışı olacaktır.   


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Voyager Digital CEO'su: Daha Fazla Şirket Bitcoin Kabul Edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu