Bitcoin (BTC) İçin Konsolidasyon Haftası Bekleniyor! İşte Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken Önemli Veriler

Global Kripto piyasası, son zamanlardaki en kötü çöküşten kurtulduktan sonra Pazartesi günü yaklaşık %2.48 düşüş kaydetti. Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saatte %2.80’nin üzerinde düştü. Uzmanlar, bunun haftanın geri kalanında trend olabileceğine inanıyor.

Bitcoin işlem hacmi düşüşte

BTC, Cumartesi günü 24.650 dolarla 13 Haziran 2022’den bu yana en yüksek fiyat seviyesine ulaştı. Dünyanın en büyük kriptosu BTC, Ekim 2021’den bu yana en iyi performansı göstererek Temmuz ayında neredeyse %27 değer kazandı. Bununla birlikte, Ethereum (ETH) fiyatı da geçen ay yaklaşık %70 arttı.

Bir kripto analisti olan Crypto Tony, Bitcoin satış baskısı ile karşı karşıya kaldığında altcoinlerin oldukça iyi durumda olduğunu vurguladı. Analist, bu haftanın geniş bir toparlanmanın ardından konsolidasyon haftası olabileceğini öne sürdü.

Bitcoin, yazım zamanında ortalama 23.144 $ fiyatla işlem görüyor. BTC’nin 24 saatlik işlem hacmi de %13’ün üzerinde düşüşle 24 milyar dolara geriledi. Bitcoin hakimiyeti de son gün içinde %0,27 azaldı.

BTC’de dikkat edilmesi gereken önemli veriler

Bitcoin fiyatının daha düşük işlem görmesi beklendiğinden, tedtalksmacro, bu hafta BTC’yi etkileyecek önemli veri noktalarını vurguladı.

ISM endeksi, PMI ve Temmuz ayına ait ABD istihdam verilerinin bu hafta açıklanacak. Daha önce Fed, bu verilere tamamen bağımlı olduklarını doğrulamıştı.

ISM endeksi, İstihdam ve İstikrarlı fiyatlar olmak üzere iki önemli bileşenden oluştuğu için ABD ekonomisinin durumunu gösterir. Bu iki faktör, Fed’in para politikası konusundaki duruşunu etkiliyor.

Tedtalksmacro, son endeksin faaliyetlerde düşüşe işaret eden daha düşük rakamlar verdiğini ve Temmuz ayında daha fazla düşüşün beklendiğini de sözlerine ekledi. Endeksin daha düşük bir fiyat bileşeni ortaya çıkarsa bir Bitcoin pump’ı görülebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin, 96 Saat Boyunca 15.000 Doların Üzerinde Kaldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu