Bitcoin de Dahil Aralık 2022’de Yatırım Yapılabilecek En İyi 7 Kripto Para Birimi

Kriptoya yatırım yapmadan önce, yatırım yapılacak doğru kripto parayı bilmek gerekir. Kripto paralar sürekli yükselip alçalırken, kripto alanına girmek bazen çok bunaltıcı olabilir. Teknolojinin gelişmesi ve farklı uygulamalarla birlikte daha zorlu görünebilir. Piyasada çok çeşitli seçenekler var, bu da insanı kararsız bırakıyor ve yanlış karar vermek çok riskli olabiliyor. 

İşte bu Aralık ayında yatırım yapmadan önce dikkate alınması gereken en iyi 7 kripto para biriminin listesi. 

1. Uniswap (UNI)

Uniswap, sürekli iyileştirmeler yapıyor. Şu anda Alfa aşamasında olan Optimism’i başlatacak, yani hala test ediliyor ve herkesin kullanımına sunulması biraz zaman alacak. Optimism, hızlı ve ucuz işlemler, ölçeklendirme ve herhangi bir token ile gaz ücreti ödeyebilmek gibi pek çok avantajla gelecek. Böylece, kripto paraya yatırım yapmak için mükemmel bir zaman gelmiş olabilir. Optimism, Uniswap ile birleştiğinde yatırımcılar yakın gelecekte iyi getiriler bekleyebilirler. 

Ancak Uniswap’i çevreleyen, yönetişimi ve oylama süreci ile ilgili tartışmalar da göz ardı edilmemeli. 

Uniswap grafik
Kaynak: coinmarketcap

2. Ethereum (ETH)

2015 yılında başlatılan Ethereum, merkezi olmayan bir platformdur, yani tek bir kişi veya kuruluş tarafından yönetilmez. Aynı zamanda Bitcoin’den sonra en popüler kripto para birimlerinden biridir. Ethereum, oluşturulduğundan beri her zaman iyi performans gösteriyor ve bu da onu yatırım için iyi bir platform haline getiriyor. 

ethereum grafik
Kaynak: coinmarketcap

3. Bitcoin (BTC)

2009 yılında oluşturulan Bitcoin, merkezi olmayan bir platformda çalışan ilk kripto paradır. Bugüne kadar son derece iyi performans gösteriyor ve yaklaşık 318 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin en popüler kripto para birimlerinden biridir. Yatırım yapmak için her zaman doğru bir seçenektir. 

bitcoin grafik
Kaynak: coinmarketcap

4. Compound (COMP)

Compound, DeFi pazarında patlama yaşayan bir kripto borç verme platformudur. Son zamanlarda takdire şayan bir büyüme gösteriyor ve kurumsal yatırımcıların ilgisi COMP fiyatını yükseklere itebilir. Kısa bir süre önce kullanıma sunulan Compound Hazinesi, ABD dolarına yatırım yapan kişilere yılda %4 sabit faiz oranı sunmaktadır. Bu politika, kurumların ilgisini çekme potansiyeline sahip.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Dikkate Değer GameFi Tokenları (18 - 24 Temmuz)

AAVE, teklif politikasındaki farklılıklara rağmen COMP’a zorlu bir rekabet veriyor. 

Bitcoin de Dahil Aralık 2022'de Yatırım Yapılabilecek En İyi 7 Kripto Para Birimi 2
Kaynak: coinmarketcap

5. Polygon (MATIC)

Polygon, Ethereum üzerinde çalışan bir katman 2 blockchain teknolojisidir. Yakın zamanda kripto şirketi Hermez’i satın almasıyla işlemler daha hızlı olacak. İki blok zincirin birleştirilmesinin kaliteli sonuçlar vermesi bekleniyor. Son iki yılda gerçekten iyi performans gösteriyor.

Akılda tutulması gereken nokta, Ethereum üzerindeki herhangi bir etkinin doğrudan Polygon’u etkileyeceğidir. 

Bitcoin de Dahil Aralık 2022'de Yatırım Yapılabilecek En İyi 7 Kripto Para Birimi 3
Kaynak: coinmarketcap

6. Ripple (XRP)

Ripple, SEC’e karşı açılan davayı kazanırsa, ki bu muhtemel görünüyor, Ripple’ın fiyatı yükselecek. Ripple, bankalara ihtiyaç duymadan birlikte daha verimli çalışmalarına yardımcı olmak için çoğunlukla büyük finansal kuruluşlarla çalışan küresel bir para transferi platformudur. Çok uzun bir süre üçüncü en büyük kripto para birimi olarak sıralandı. 

Ripple yüksek bir değerde işlem görüyor ve bu da onu yatırım yapmaya değer kılıyor.

7. Cardano (ADA)

Cardano, bir proof-of-stake blockchain platformudur: akran değerlendirmesinden geçmiş araştırmalara dayanan ve kanıta dayalı yöntemler kullanılarak geliştirilen ilk platform. Merkezi olmayan uygulamalara, sistemlere ve şirketlere benzersiz güvenlik ve sürdürülebilirlik sağlayan öncü teknolojileri birleştirir. 

Yatırımcılar, Cardano’nun yükselişine yol açacak beklenti olmasa da ADA satın alıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu