Bitcoin İçin 19.000 Dolar Hala Mümkün mü, Yoksa BTC 15.000 Doların Altına mı Düşecek?

Son 24 saatte, Bitcoin (BTC) fiyatı 17 bin doların altına indi ve kritik destek seviyesi olan 16,5 bin dolara düştü. Son iki gündeki olaylar zinciri, kripto piyasasının büyük ölçüde çökmesine neden oldu. Düşüş, ABD Federal Rezervinin şahin görünümüyle başladı ve hissiyatı tekrar negatife çevirdi.

Binance’in denetçisi Mazars Cuma günü, kripto borsaları için rezerv kanıtı (PoR) dahil olmak üzere hizmetleri askıya aldı. Mevcut Binance FUD nedeniyle kripto pazarında büyük satışlara neden oldu. 

Bundan sonra, Barry Silbert’in DCG’si ile ilgili kripto para birimlerinde pazar çapında bir satış görüldü. Kripto etkileyicileri, Genesis ve Grayscale’in iflasla karşı karşıya kalabileceğine inanılıyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı 19 Bin Dolara Ulaşabilir mi?

Kripto analisti CredibleCrypto, 17 Aralık’ta attığı bir tweet’te Bitcoin (BTC) fiyatı için 16,5 bin dolar destek seviyesini yeniden etiketlediği için iki senaryo paylaştı. Analist, kısa vadede Bitcoin fiyatının 19 bin doların üzerine çıkması konusunda tahminini sürdürüyor.

Bitcoin fiyatının bu seviyeden toparlanması için 16,5 bin dolar seviyesini tutması gerekiyor. CredibleCrypto, BTC fiyatının önce 17,3 bin dolara dokunacağını ve 19 bin dolara doğru ralli yapmak için 18 bin dolarlık direnci kırması gerektiğini tahmin ediyor.

Ancak, BTC fiyatı 16,5 bin dolarlık desteğin altına düşerse, yalnızca 15,6 bin dolara gidebilir. Kripto endüstrisinde büyük bir şey olmadıkça 15 bin doların altına düşüş gerçekleşmeyebilir. Şu anda, BTC fiyatı 16.728 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve en yüksek fiyat sırasıyla 16.584 dolar ve 17.058 dolar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin ATH'ye Ne Zaman Ulaşacak?

Destek seviyesini tutan Bitcoin, Ethereum fiyatının 1.070 $ seviyesinden sıçramasını da etkileyecektir. Analist, ETH fiyatının kısa vadede 1.300 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor. ETH fiyatı şu anda 1.181 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 1.162 dolar ve 1.216 dolar.

Bu arada, Binance FUD, Glassnode’un zincir içi verilerinin Binance’in kendi bildirdiği rezerv kanıtında Bitcoin’i eksik bildirdiğini bildirmesi nedeniyle yatırımcıları geri itiyor. Binance’in yerel kripto para birimi BNB, bir haftada neredeyse %18 değer kazandı. BNB fiyatı şu anda son 24 saatte %3,93 düşüşle 238 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu