Bu İki Altcoin Ethereum’dan Daha Güçlü Balina Birikimi Görüyor

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), son zamanlarda 19.000 dolara yaklaşan bir satış baskısı gördü. Öte yandan, birkaç altcoin, güçlü balina birikimi ve adres etkinliği ile iyi bir ivme gösteriyor.

Chainlink, 2022 ayı piyasası boyunca altcoini biriktiren büyük yatırımcıların radarındaydı. LINK fiyatı, büyük bir birikim bölgesi olarak görülen 6-8 dolar arasındaki fiyat aralığında dalgalanıyor. Zincir içi veri sağlayıcı Santiment’e göre:

Chainlink’in balina adresleri (10 bin ila 1 milyon $LINK tutan ) 2022 ayı piyasası boyunca birikimle meşguldü. 3 Mart’tan bu yana, bu adresler toplu olarak cüzdanlarına 47.31M LINK ekledi. Bu, 312,7 milyon dolar daha fazla yatırım anlamına geliyor.

Bu İki Altcoin Ethereum'dan Daha Güçlü Balina Birikimi Görüyor 2
Kaynak: Santiment

Ayrıca, Chainlink’in sosyal hakimiyeti son zamanlarda yükseldi ve giderek daha fazla yatırımcının kriptoda aktif hale geldiğini gösteriyor. Geçen hafta yüksek balina aktivitesi gören bir altcoin daha Litecoin. Santiment raporunda şunlar belirtiliyor:

Litecoin, 2022’de sessizce radarın altındaydı, ancak bu hafta adres etkinliği ve balina işlemleri patladı. Özellikle ağdaki 1 milyon doların üzerinde değerli işlemlerde, bu ani artışların zamanlaması tam da LTC’nin BTC’ye karşı yükselmeye başlamasıyla gerçekleşti.

Bu İki Altcoin Ethereum'dan Daha Güçlü Balina Birikimi Görüyor 3
Kaynak: Santiment

ETH Adresi Etkinliği Düşüşte

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Merge olayından sonra güçlü bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Yazım zamanı itibariyle ETH, 156 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.281 dolardan işlem görüyor. Santiment’ten gelen veriler, Ethereum’un adres etkinliğinin Haziran 2022’den bu yana en düşük seviyeye düştüğünü gösteriyor:

Ethereum’un aktif adresleri, Merge’den sonra zayıf eller düşmeye devam ederken ve fiyatlar durgunlaştıkça yüksek bir seviyede ilgisizlikle birlikte 4 ayın en düşük seviyelerine düştü . Pazartesi, 26 Haziran’dan bu yana ağda 400 binden az adresin olduğu ilk gündü.

Bu İki Altcoin Ethereum'dan Daha Güçlü Balina Birikimi Görüyor 4
Kaynak: Santiment

Bununla birlikte, daha geniş altcoin piyasası da geçen hafta önemli ölçüde açılan short pozisyonlarla satış baskısı ile karşı karşıya.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   IBM: Dogecoin'in Fiyatı Sosyal Medyaya Bağlı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu