BUSD ve Ethereum’da Gözlemlenen Durağanlık Spekülasyonlara Neden Oldu

Son yayımlanan bir tweette, on-chain istatistik şirketi Santiment, Ethereum (ETH) ve Binance USD (BUSD) stablecoin’de belirgin hareketsizlik saptandığını bildirdi

Santiment’e göre, hem Ethereum hem de BUSD, bu hafta rekor düzeyde hareketsizlik yaşadı. Bunun sonucunda, her iki dijital varlık da uzun bir süre durağan kaldıktan sonra daha kısa bir süre cüzdanlarda tutulmuşa benziyor. Detaylı olarak, BUSD’nin 378 gün, Ethereum’un ise sadece 26 gün hareketsiz kaldığı belirtiliyor.

Bu rekor hareketsizlik, hafta başında FTX’nin tetiklediği likidasyonlar ve satışlarla bağlantılı olabilir mi sorusunu akıllara getiriyor. Şu an itibarıyla 3.4 milyar dolarlık kripto varlığa sahip olan FTX, Amerikalı bir hakimden kripto varlıklarını satma yetkisi aldı.

FTX’nin belirli haftalarda satış yapmasına izin verilecek. İlk hafta için 50 milyon dolar, ardından her hafta için 100 milyon dolarlık bir sınırlama belirlendi.

Ancak BTC ve ETH yalnızca alacaklılar komitesine, özel komiteye ve ABD mütevelli heyetine 10 günlük bir bildirimde bulunulduktan sonra satılabilir.

Ayrıca, Ethereum, son zamanlarda durağan ICO dönemine ait büyük cüzdanların harekete geçtiğini gördü. Geçtiğimiz hafta, 8.1 yıl hareketsiz kalan ve 302,096 dolar değerinde 185 ETH bulunduran bir ön madencilik adresi tekrar aktif hale geldi.

Öte yandan, Binance, 2024 yılında BUSD stablecoin desteğini kaldırma planının bir bölümü olarak, bazı Binance’ye bağlı tokenları yakmayı planladığını duyurdu. 14 Eylül’de, Binance; TUSDOLD (BSC), MATIC ağındaki BUSD ve diğer bazı tokenları imha etti. Binance, Ağustos ayında BUSD desteğini aşamalı olarak keseceğini açıkladı ve kullanıcılardan, Şubat ayına kadar tokenlerini diğer kripto varlıklarına çevirmelerini talep etti. Paxos da, düzenleyici baskıları takiben, Şubat’ta BUSD stablecoin üretimini durdurma kararı aldı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Balinaları Bu Altcoin'leri Biriktirmeye Devam Ediyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu