CoinShares’ten Yeni Kripto Raporu: Bitcoin, Ethereum ve Solana’da Neler Oluyor?

CoinShares raporu, dijital varlık fonlarındaki soğumaya ve Bitcoin’in artan ilgisine işaret ediyor. Düzenleyici değişikliklere duyarlı kripto piyasası, ticari faaliyetin yüksek seyrettiği zorluklarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Bu, kripto paraların dayanıklılığı ve büyüme potansiyelini vurguluyor.

Son CoinShares Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık Raporu’nda, dijital varlık yatırım ürünlerinin son haftalarda bir soğuma eğilimi içinde olduğu gözlemlendi. Yedi hafta süresince toplam 342 milyon dolarlık bir çıkış yaşanırken, bu dönemde Bitcoin’e yönelik ilgi artış gösterdi.

Bitcoin’in Oluşturduğu Olumlu Hava

Bitcoin‘e 3,8 milyon dolarlık bir giriş oldu, bunun yanı sıra, short Bitcoin ürünlerinden 19. haftada ard arda 3,3 milyon dolarlık çıkış yaşandı. Raporda, bu yılın başından itibaren kısa Bitcoin ürünleri için yönetim altındaki varlıklarda %48’lik bir düşüş yaşandığı belirtildi. Bununla birlikte, 2023 yılının başından bu yana dijital varlık yatırım ürünlerine net 165 milyon dolarlık bir giriş yaşandı. Ancak, bu süre zarfında, dijital varlık düzenlemeleriyle ilgili umutlar ve endişeler nedeniyle yatırımcı hareketlerinde dalgalanmalar gözlendi.

ABD’de spot ETF’nin onaylanması konusundaki yüksek beklentilere rağmen, spot ETF başvurularındaki gecikmeler beklentileri suya düşürdü. Ancak, bu olumsuz havaya karşın işlem hacimleri 2,8 milyar dolarla oldukça yüksek seviyede kaldı.

Altcoinlerde Dikkat Çeken Hareketler

Ethereum ve Polygon, sırasıyla 3,2 milyon dolar ve 8,6 milyon dolarlık çıkışlar yaşadı. Ancak Solana, üst üste dokuz hafta boyunca giriş almaya devam ederek, yılın başından bu yana toplam 26 milyon dolarlık girişle yatırımcıların gözdesi olmaya devam etti.

Blockchain hisseleri dört hafta boyunca 25 milyon dolarlık çıkış yaşadı. Dijital varlık piyasası, düzenleyici gelişmelere hızla tepki veriyor ve bu, yatırımcıların bu değişken ortamda nasıl hareket edeceğini kestirmelerini zorlaştırıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Standard Chartered Bank Tahminine Göre Bitcoin Fiyatı Çığır Açacak Bir Seviyeye Ulaşabilir! İşte Detaylar

Yatırımcı davranışındaki bu dalgalanmalar, kripto para piyasasının düzenleyici değişikliklere ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor. Ancak piyasanın son dönemdeki zorluklara rağmen yüksek ticaret faaliyeti çekmeye devam etmesi, kripto paraların dayanıklılığını ve büyüme potansiyelini gözler önüne seriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu