Ünlü Analistten Ethereum ve Altcoinler İçin Büyük Tahmin: Ralli Zamanı mı?

Ünlü kripto analisti Michael van de Poppe, Pazartesi günü altcoinlerin yeniden canlanmaya hazır olduğunu ve büyük bir geri dönüşün yakın olduğunu dile getirdi. Ağustos ayında Bitcoin ve Ethereum’un sırasıyla yüzde 16 ve yüzde 12 oranında değer kaybettiğini gördük. Michael van de Poppe’a göre, bu düşüşler, kriptoların bir dip yaptığına ve yeniden yükselmeye başlamaya hazırlandığına işaret ediyor.

Beklenen Altcoin Canlanması

4 Eylül’de Michael van de Poppe, “Hiç kimsenin beklemediği bir zamanda altcoinlerin canlanmaya hazır olduğunu” belirtti. Bu yorumu, Eylül ayının başında, piyasadaki belirsizlik ve korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) havasına rağmen yaptı. Kripto analisti, son yeşil Eylül ayının 2016’da yaşandığını hatırlatarak, Bitcoin fiyatının bu Eylül’de düşebileceği konusunda uyarıda bulundu. Ancak altcoinler için bu, yukarı yönlü bir hareketin habercisi olabilir.

Piyasada Yaklaşan Değişiklikler

Son aylarda, kripto piyasası yatay bir seyir izledi, bu da traderlar ve büyük yatırımcılar için sıkıcı bir dönem oluşturdu. Ancak van de Poppe, bu yavaş hareketin ardından bir toparlanma beklendiğini belirtiyor.

Van de Poppe, Bitcoin’in hakimiyet grafiğini ele alarak, önceki döngülerle benzer bir düşüş gösterdiğini belirtti. Bu tarihsel desen, altcoinlerde yaklaşan bir ralliye işaret edebilir. Özellikle, Bitcoin’in halvingine 8-10 ay kaldığı düşünüldüğünde, altcoinlerde bir canlanma bekleniyor.

Ethereum’un Geleceği

Van de Poppe, Ethereum’un BTC karşısında bir dip yaptığına ve yakında olumlu bir fiyat hareketi yaşayacağına inanıyor. Ethereum’un, bir Bitcoin halvinginin ardından genellikle 252 gün süreyle pozitif bir hareket gösterdiğini hatırlattı. Ethereum’a yönelik başka bir olumlu haber ise, SEC’in Ethereum ETF vadeli işlemlerini onaylama olasılığının artması. Van de Poppe, “Boğa piyasası her zaman beklenmedik bir anda başlar ve bu dönem tam da bu an olabilir” diye ekledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Merge Madencileri Nasıl Etkileyecek?

Şu anda Ethereum, son 24 saatte %0.4 düşüşle 1630 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu