Dogecoin (DOGE) 0,20 Dolara Ulaşacak mı?

31 Ekim Pazartesi günü Elon Musk, Shiba Inu evcil köpeğinin Twitter tişörtü giydiği bir Cadılar Bayramı tweet’i paylaştı.

Elon Musk’ın tweet’i, DOGE’yi %15 daha pompalayarak 0.14 doların üzerine çıkarmaya yetti. Geçen hafta Dogecoin, Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın almasıyla güçlü bir ralliye girdi. Dünyanın en büyük memecoini haftalık grafikte %150 kazanç elde etti.

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, Twitter haberlerinin DOGE fiyat rallisinin arkasındaki tek neden olduğuna dair net bir kanıt buldu. Geçen hafta DOGE fiyatı 0.15 dolara ulaştı ve daha sonra geri çekildi. Ancak Musk’ın Pazartesi günü attığı tweet onu bir kez daha bu fiyat seviyesine itti.

Dogecoin (DOGE) 0,20 Dolara Ulaşacak mı? 2
Kaynak: Santiment

Santiment ayrıca, tıpkı adres aktivitesi gibi, Dogecoin ticaret hacminin de benzer farklılıklar gördüğünü açıkladı.

Dogecoin (DOGE) 0,20 Dolara Ulaşacak mı? 3
Kaynak: Santiment

Ayrıca Santiment, Dogecoin ile ilgili sosyal duyarlılığın piyasada oldukça güçlü olduğunu açıkladı:

Potansiyel bir zirveye işaret eden büyük bir sosyal hacim artışının klasik bir resmi ve ayrıca duyarlılık giderek yükseliyor, bu da insanların DOGE ile ilgili ifadelerinde çok olumlu olduğu anlamına geliyor. DOGE ve ilgili kelimeler son 4-5 gündür sosyal trendlerimizin ilk 5’ini elinde tutuyor.

Dogecoin (DOGE) 0,20 Dolara Ulaşacak mı? 4
Kaynak: Santiment

DOGE Fiyatı 0.2 Dolara Ulaşacak mı?

DOGE’nin geçtiğimiz hafta Twitter’da çıkan haberlere göre ralli yaptığı açık. Dolayısıyla, buna benzer herhangi bir olumlu gelişme olursa veya Musk, Twitter’da Dogecoin ödemeleri ile ilgili resmi bir duyuru yaparsa, buradan itibaren %33’lük kolay bir ralli olur.

Dogecoin’in son patlayıcı hareketiyle birlikte güçlü bir oynaklığın devam etmesini bekleyebileceğimizi unutmayın. Elliot dalga analizine göre Dogecoin şu anda ikinci dalgadan üçüncü dalgaya geçiş yapıyor. Bu, bu büyüme döngüsünde DOGE için en büyük artış olabilir.

Dogecoin (DOGE) 0,20 Dolara Ulaşacak mı? 5

Ancak, önemli olan, bu analizin yalnızca ikinci dalga düzeltici olduğunda geçerli olmasıdır. İkinci dalganın ardından DOGE, varlığı aşırı alımdan soğutacak kısa vadeli bir düzeltmeye girmedi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   AVA Labs Ceo'su Emin Gün Sirer Yakında Piyasaya Sürülecek Platformunu Anlattı

Elliot’un analizinde üçüncü dalga en güçlü olduğu için, DOGE, yatırımcılardan daha fazla ralli için büyük girişler gerektirecektir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu