Dogecoin (DOGE) Uzun zamandır Beklenen Altcoin Yükselişini Başlatabilir mi?

Son yedi gün içerisinde endüstriden 1 milyar dolardan fazla paranın çıkması sonucunda kripto para ekosistemi hala sıkıntıda.

Yazının yazıldığı sırada, toplam kripto para piyasa değeri 1,09 trilyon dolarda bulunuyor. Şimdi canlanma umutları, bilinen dalgalanmaları ve fiyat hareketleriyle Dogecoin (DOGE) gibi önde gelen altcoinlere bağlı.

Dogecoin, satın alma ivmesi sayesinde fiyatında son 24 saatte küçük bir artışa gösteren altcoinlerden biri. Meme coin, %0,2’lik hafif bir artışla $0,06189 fiyatından işlem görüyor.

Elbette, Doge ordusunun bazı üyeleri arasında ana meme coin’in piyasadaki bir sonraki ralliyi tetikleyebileceği beklentisi, son zamanlarda Dogecoin’e daha az ilgi gösteren Elon Musk’un coin için tek tetikleyici olması nedeniyle abartılı görünüyor.

Musk’tan bir tweet, önceki kayıtlara dayanarak Dogecoin’in ve geniş anlamda piyasanın beklenen rallisini tetikleyebilir, ancak X uygulamasının sahibinin kripto ile ilgili katılımlarında daha spontane olması nedeniyle bu olasılık düşük.

Diğer muhtemel piyasa tetikleyicileri

Günümüzde borsalarda işlem gören 9.000’den fazla dijital para birimi bulunuyor. Her birinin, geniş piyasa duyarlılığını ve ivmesini şekillendirmeye eşit şekilde yardımcı olabilecek kendi ekosistemi ve temel dinamikleri var. Ancak endüstri, ABD SEC’den Bitcoin spot ETF onayı ve devam eden Ripple ve Coinbase davaları da dahil olmak üzere iki ana konuya oldukça odaklanmış durumda.

Bu olayların her birinin SEC ile bir bağlantısı var ve bu nedenle, ABD’de dijital para yönetimini düzenleyen yasal çerçeveyle bağlantılı. Ripple v. SEC davasındaki her adım, kripto piyasası için olumlu bir gösteri ve yakın ila uzun vadede boğa piyasasına dönüşe neden olacak bir galibiyeti artıracaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Katili Cardano Yükselişe Geçti, Fiyat Artışı Devam Edecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu