Endonezya Finansal Regülatörü Yeni Kripto Para Kurallarını Açıkladı - BTC MAGAZİN

Endonezya Finansal Regülatörü Yeni Kripto Para Kurallarını Açıkladı

Endonezya finansal regülatörü, vadeli işlem borsalarında kripto para birimleri ve dijital altın varlıkları ticareti için yeni kuralları açıkladı.

Ülkenin Ticaret Bakanlığı, Vadeli İşlem Ticaret Düzenleme Ajansı veya Bappebti olarak bilinen CoFTRA aracılığıyla, ticari kripto varlıklarının uygulanması ile ilgili dört kural yayınladı. Yeni kurallara göre, kripto para birimi vadeli işlem borsası ülkeye kaydedilmeli ve faaliyete geçmeden önce onaylanmalıdır.

Endonezya finansal regülatörü tarafından açıklanan kurallara göre, kripto varlıkları, ülkenin vadeli işlem borsasında işlem görebilecek bir mal olarak kabul edilecek.

Bappebti, kripto varlıklarıyla ilgilenen vadeli borsalar ve takas evlerinin en az 1,5 trilyon Endonezya rupisi ödenmiş sermayeye sahip olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca, vadeli işlem yatırımcıları ve kripto varlıklarının depolama hizmetleri sağlayıcıları da çalışmadan önce onaylanmalıdır. Asgari ödenmiş sermayeyi 1 trilyon Endonezya rupisi ve asgari 800 milyar Endonezya rupisi bakiyesi tutmaları gerekiyor.

CoFTRA başkanı Indrasari Wisnu Wardhana, “Bu düzenlemeler, vadeli işlem sözleşmesinin konusu olabilecek bir mal olarak kripto varlıklarının alım satım sözleşmesinin veya borsada işlem gören diğer türev sözleşmelerin yasal dayanağı olacaktır. Amacımız vadeli işlemler yoluyla dijital fiziksel altın ticareti endüstrisinin büyümesini ve gelişmesini kolaylaştırmak. ” açıklamasında bulundu.

Ülkede kripto para birimlerinin ödeme aracı olarak kullanılması merkez bankası tarafından yasaklanmıştı.

Son zamanlarda, Venezuela ülkedeki kripto para birimleri için yasal bir çerçeve oluşturma kararı verdi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu