Eski Ethereum (ETH) Balina Adresi Yedi Yıl Sonra Aktifleşti

Whale Alerts tarafından sağlanan verilere göre, 500 EHT (631.500 $) içeren madencilik öncesi bir Ethereum adresi, yedi yıldan uzun bir süre sonra etkinleştirildi.

https://twitter.com/whale_alert/status/1592352908950925313

Bahsi geçen adresin bunca yıldan sonra neden aktif hale geldiği belli değil. Bazı kullanıcılar, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in yatağının altında tozlu bir cüzdan bulması hakkında şaka yapmaya başladı.  Söz konusu fonların Endonezya borsası indodax’ın baş teknoloji sorumlusu William Sutanto’ya aktarıldığı görülüyor. 

Kripto para cüzdanlarının uzun süre hareketsiz kaldıktan sonra uyanması alışılmadık bir durum değil. Ekim ayı sonlarında uyanmış başka bir ICO dönemi adresi tespit edildi. 

Sonunda ikinci en büyük blok zinciri haline gelen Ethereum’un gelişimi, lansman öncesi 18 milyon dolarlık token yardımıyla finanse edildi. ETH ilk olarak 2015’te Kraken borsasında sadece 2,77 dolardan işlem görmeye başladı. Kasım 2021’de kripto para biriminin fiyatı 4.878 dolarla zirve yaptı. Kripto para birimi şu anda %74’ten fazla düştükten sonra 1.272 dolardan işlem görüyor. 

Eylül ortasında, Ethereum nihayet Merge yükseltmesinin bir parçası olarak Proof of Stake’e geçti. Bu, blok zincirinin lansmanından bu yana en çok beklenen yükseltmeydi. Ancak, merakla beklenen yükseltme, Ether’in yükseliş anını canlandırmada başarısız oldu. Kripto para birimi, makro ters rüzgarlar ve FTX krizinin birleşimi nedeniyle şimdi mücadele ediyor. Citron Research, Ethereum (ETH) konusunda düşüş eğilimini sürdürüyor.  


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Balinası Yanlış Zamanlamayla 5 Milyon Dolar Zarar Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu