Ethereum Balinaları Harekete Geçti: Büyük Satışlar ve Borsa Transferleri Gözlemlendi

Kripto izleme servisi @lookonchain’in raporlarına göre, iki yıllık bir sessizliğin ardından harekete geçen büyük Ethereum cüzdanlarından büyük miktarda ETH transferleri gerçekleşti.

Bu cüzdanlar, büyük miktarda Ethereum sahibi olan ve “balina” olarak adlandırılan yatırımcılar tarafından kontrol ediliyor.

Son dört gün içerisinde, belirtilen bir cüzdanın borsalara 30.000 ETH gönderdiği tespit edildi. Bu cüzdanın yaptığı ilk transferde, 16,5 milyon dolar değerinde 10.000 ETH’nin hareket ettiği gözlemlendi.

Takip eden işlemlerde, toplamda 10.000 ETH’nin üç ayrı cüzdan üzerinden Binance, OKX ve KuCoin borsalarına aktarıldığı tespit edildi.

Bununla birlikte, 2014’te Ethereum’un ICO’suna katılan ve 254.908 ETH satın alan başka bir balinanın da harekete geçtiği gözlemlendi.

Bu balina, toplamda yaklaşık 422,6 milyon dolar değerindeki Ethereum varlığının bir kısmını satarak, 6.000 ETH’yi Kraken borsasına transfer etti.

İlginç bir not olarak, 2014’te bu balinaların satın aldığı Ethereum’un birim fiyatı sadece 0,31 dolar iken, Ethereum şu anda 1.645 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Xiaomi, Bitcoin, Ethereum ve Diğer Kripto Para Birimlerini Kabul Etmeye Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu