Ethereum (ETH) 1.800 Dolar Desteğini Kaybetti: 1.600 Dolar Yolda mı?

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum (ETH), satış baskısına maruz kalmakta ve şu an itibariyle $1,800 seviyesinin altında değerleniyor.

Yazım zamanı itibariyle, ETH, %1.98 oranında bir değer kaybıyla $1,785’te işlem görmekte ve toplam piyasa değeri 214 milyar dolar olarak belirlenmiş durumda. Ethereum için yakın zamanda belirleyici olacak olan destek seviyesi $1,600 olarak gözüküyor. Bu seviyede, yaklaşık 2.48 milyon adresin 3.8 milyon ETH aldığı biliniyor.

Son dönemde Ethereum, $1,850 seviyesini aşma noktasında zorluk yaşadı. Bu seviye, kripto para için kuvvetli bir direnç olarak kalmaya devam ediyor. Ethereum, ayı trendini sürdürerek $1,820 seviyelerinin altına geriledi.

Satış baskısı, ETH’nin fiyatını $1,800’lü seviyelerin altına çekti. En düşük değer olarak $1,778’i gören Ethereum, şu anda bu kaybını dengeleme sürecinde.

Ethereum Teknik Analizi Ne Anlatıyor?

Ethereum’un değeri şu anda $1,830’un ve 100 saatlik Basit Hareketli Ortalama’nın altında. ETH’nin saatlik grafiğinde, $1,820 civarında bir direnç gösteren belirgin bir ayı trendi çizgisi oluşmaya başladı.

ETH/USD
ETH/USD

Kazanç potansiyeli açısından değerlendirildiğinde, fiyatın $1,815 seviyesinde ya da trend çizgisinde bir dirençle karşılaşabileceği düşünülüyor. Takip eden direnç ise $1,830 seviyesinde yer alıyor, ki bu seviye 100 saatlik Basit Hareketli Ortalama ile paralel. Başlangıçta, ETH için önemli bir destek noktası olarak $1,750 seviyesi görülüyor. Eğer bu seviye korunamazsa, daha derin düşüşlerin yaşanabileceğini öngörebiliriz. Eğer bu düşüş devam ederse, kripto paranın kısa vadede $1,650 seviyelerini test edebileceği tahmin ediliyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum İşlemleri Bitcoin'i Geride Bıraktı

Ancak, Ethereum’a uzun vadeli yatırım yapanların oranının arttığı ve ETH staking değerlerinin rekor seviyelere ulaştığı da göz ardı edilmemeli.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu