Ethereum (ETH), Bitcoin’e Karşı ATH’ye Ulaşıyor

Piyasadaki en büyük ikinci kripto para biriminin performansı, çoğu dijital varlığın Ağustos ve Eylül aylarında kademeli olarak değer kaybetmesi ve Ether‘in 2022 dip seviyesinden bu yana değerinin %70’inden fazlasını kazanması nedeniyle piyasa beklentilerini aştı.

Açıkçası, ABD doları karşısında tüm zamanların en yüksek seviyesine, tüm piyasa toparlanma moduna girene kadar ulaşılmayacak, ancak bir ETH/BTC çifti olması durumunda, Buterin’in kripto parasının piyasanın daha önce gördüğü en yüksek seviyeyi kırmak için yalnızca bir fiyat artışına ihtiyacı var.

Ethereum (ETH), Bitcoin'e Karşı ATH'ye Ulaşıyor 2
Kaynak: TradingView

ETH/BTC şu anda 0.082 seviyesinde işlem görüyor ve BTC’nin güçlenmesinin ardından değerinin yaklaşık %2.3’ünü kaybediyor. Böyle hızlı bir değer artışı, piyasanın dikkatini Ethereum‘a çeken ve yatırımcıları ekosisteme ek girişler sağlamaya teşvik eden Merge güncellemesine bağlı. İlk kripto para birimi, yatırımcıların mevcut piyasa koşullarında fonlarını ona göndermelerini sağlayacak herhangi bir değer sağlamadığından, Bitcoin’in piyasadaki hakimiyeti, Ethereum’un Bitcoin’e karşı rallisinin temeli olarak hareket eder. Ether’in USD karşısındaki performansı Ether’in Bitcoin karşısında elde ettiği başarıya rağmen USD çiftinde kazanacağı çok şey var. Merge yaklaştıkça, piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un değeri, önemli psikolojik direnç seviyesini 1.700 dolarda kırdığı için artıyor gibi görünüyor.

ETH ayrıca son üç ayda ikinci kez 50 günlük hareketli ortalamayı da kırdı. Ne yazık ki, 2.000 dolarlık direnç seviyesine ulaşmadan önce birden fazla dirençle karşılaşacak ve bu, temel güncelleme başladıktan sonra büyük olasılıkla satış baskısında bir artışla karşılaşacak olan varlığa yardımcı olmuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bellatrix ve Mainnet Güncellemesi Yayınlandı, Ethereum Merge Resmen Başlıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu