Ethereum Katili Nedir? En İyi Ethereum Katili Projeler

Kripto paralarla ilgilenen herkes Ethereum‘un ne olduğunu bilir. Ethereum blok zinciri, NFT’ler, DeFi hizmetleri, yeni tokenlar, oyunlar, akıllı sözleşmeler ve daha fazlasının geliştirilmesine izin vermektedir. Yani Ethereum, bir kripto para olmakla sınırlı değildir. Ancak seneler geçtikte Ethereum ekosisteminde PoW algoritmasından kaynaklı kullanım sıkıntıları oluşunca birçok Ethereum Katili misyonlu proje geliştirilmiştir.

Ethereum Katili Nedir?

Ethereum Katili (Ethereum Killer), kripto endüstrisine Ethereum ile rekabet etme misyonuyla girmiş, Ethereum’un pazar payında bulunan yatırımcıları, geliştiricileri ve trader’ları çekmeyi hedefleyen blok zincirlerine denir. Merkeziyetsiz uygulama ve hizmetlerin artan popülaritesi, akıllı sözleşme platformlarının kullanımına büyük destek sağladı ve her gün milyonlarca kişi bu platformlar aracılığıyla işlem yapıyor.

Ethereum, geliştiriciler ve traderlar için akıllı sözleşme desteği sunarak uygun maliyetli ve hızlı işlemlere izin verdi. Daha fazla kullanıcı projelerini Ethereum üzerine inşa ettikçe ekosistem daha da büyüdü. Bu, birçok kullanıcı için problem haline gelen bir sorunu da beraberinde getirdi. Ağda işlem yapmak için gereken büyük miktarda madencilik gücünü telafi etmek için Ethereum kullanıcılarından gas üceti alınıyor. Ethereum ağındaki validatörler işlemleri doğrulamak ve blok zinciri güvenliğini korumak için önemli miktarda enerji kullanarak madencilik yapar, bu madencilere ödemek için ağdaki her işlemden ücret toplanır.

Ağın o anki trafiğine bağlı olarak gas ücretleri sürekli dalgalanma eğilimindedir ama diğer ağlara göre her halükarda daha fazla gas ücreti vardır. İnsanlar buna ek olarak Ethereum’un ölçeklenebilirlik sınırlamaları yüzünden de işlemlerinde problem yaşarlar. Ağa daha fazla kullanıcı katıldıkça daha fazla işlemin doğrulanması gerekir ve her işlemin işlenmesi için gereken süre uzadıkça uzar.

İşlem ücretleri ve uzun işlem süreleri sebebiyle çok fazla kullanıcı, Ethereum’a alternatif akıllı sözleşme platformları aramaya başladı. Şu anda Ethereum’la benzer hizmetler veren onlarca blok zinciri vardır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Phantom Wallet Nedir? En İyi Solana Cüzdanı

En İyi Ethereum Katili Projeleri


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu