Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin ve Justin Sun WETH İflas Şakasına Katıldı, Kripto Piyasası Düştü!

Tron’un kurucusu Justin Sun Pazartesi günü kendisinin ve Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in, Ethereum’un Ethereum’a bağlı kalması nedeniyle kaybedilen fonları kurtarmak için DEF’e 2 milyar dolar yatırım yapacaklarını söyledi. Ancak pek çok insan bunun WETH’nin iflas etmesiyle ilgili bir şakanın parçası olduğunun farkında değil. Buna katkıda bulunan Vitalik dahil büyük isimler, kripto pazarında pazar çapında bir satışa neden oldu.

WETH İflas Şakası Satışa Sebep Oldu

Wrapped Ethereum (WETH) şakaları viral hale geldikten sonra, Vitalik Butern, Ethereum etkileyicisi Anthony Sassano, Gnosis kurucu ortağı Martin Köppelmann ve diğerleri gibi büyük isimler bu şakaya katıldı.

Tron’un kurucusu Justin Sun da 28 Kasım’da Vitalik Buterin ile görüştüğünü ve “WEF”e 2 milyar dolar yatırım yapmaya karar verdiğini tweetledi. Sun, WETH’nin sabitini kaybettiği ve The Wrapped Ethereum Foundation’ın (WEF) CEO’sunun bunu düzeltmek için 2 milyar dolar topladığı şakasını yapan Twitter hesabına atıfta bulundu.

“Kripto endüstrisinin mütevazi bir üyesi olarak, en iyi arkadaşım Vitalik Buterin ile şahsen görüştüm ve birlikte tüm fonları kurtarmak için WEF’e 2 milyar dolar yatırım yapacağız. GÜVENLİ kalın ! Güçlü kal!”

J. Sun

Vitalik Buterin ayrıca şaka yollu WETH ve WEF’in nasıl bu kadar benzer isme sahip olduğuna değindi:

“Şahsen, WETH ve WEF’in kulağa ne kadar benzediğini henüz kimsenin fark etmemiş olmasına daha çok şaşırdım. WETH kullan, böcekleri ye!”

wETH iflas FUD’u yayılmaya devam ederken Twitter’daki kripto topluluğu, WETH’nin asla iflas edemeyeceğini ve ETH ile her zaman 1:1 takas edilebilir olacağını açıklamaya gayret ediyor. WETH iflas şakası gerçekten de kripto piyasasını etkiledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Solana'nın (SOL), Aktif Adres Sayısı Ethereum'u (ETH) Geride Bıraktı

Piyasada Büyük Satış

Kripto piyasası, WETH iflas FUD’unun ortasında büyük bir satış gördü. En iyi kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %2 ve %3’ün üzerinde düşüş yaşadı. BTC fiyatı 16.5 bin dolarlık desteği kırdı ve 16.242 dolardan işlem görüyor. ETH fiyatı ise 1.200 doların altına düşerek şu anda 1.174 dolardan işlem görüyor.

BNB, XRP, DOGE, ADA ve diğerleri dahil olmak üzere en iyi altcoinler son 24 saatte %3-6 düştü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu