Facebook, Londralı Blockchain Ödeme Uzmanlarını İşe Aldı

Facebook, altta yatan teknolojisine uzman personel ekleyerek, geleneksel işlemcileri ve finansal kurumlarını dijital para birimi ile tehdit etmeye daha da yaklaştı.

Facebook, Londra’da bir Blockchain şirketi olan Chainspace ile personel anlaşması imzaladı.

Haber, Facebook’un Hindistan’da kripto para birimi bağlantılı bir havale projesi başlattıktan ve genellikle kripto para birimi cinsinden ödemeleri destekleyen bir stabilcoin geliştirmeye başladıklarından birkaç ay sonra geldi.

Bu gelişme, Facebook’un kendi şifreleme para birimini yayınlayacağına dair spekülasyona yol açtı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada: “Diğer birçok şirket gibi, Facebook blockchain teknolojisinin gücünden yararlanmanın yollarını araştırıyor. Bu yeni küçük ekip birçok farklı uygulamayı araştırıyor. Paylaşacak başka bir şeyimiz yok. ” denildi.

Chainspace, akıllı sözleşmelerin merkezden dağıtılması için bir sistem ya da belirli koşullar yerine getirildiğinde ödemeler için otomatik bir tetikleyici oluşturuyordu. Teknik olarak yasal olmayan sözleşmeler olan akıllı sözleşmeler, çoğu zaman kripto para birimi işlemlerinin temelini oluşturan kodun bir parçasıdır.

2018’de Facebook, David Marcus’u Facebook blockchain stratejisini yönlendiren başka bir işe yönlendirdi. Marcus, 2014’de PayPal’ın başkanlığında “satın al düğmesini” ve sosyal ağ üzerinden erişilebilecek diğer satıcı dostu özelliklerini geliştirirken Facebook’a katıldı.

Perakende ve ödeme endüstrisi analistleri, Facebook’un gerekli ölçeği sağlamak için gereken ticaret ağını oluşturmada büyük bir tırmanışla karşı karşıya kaldıklarını söylerken, Marcus’un Facebook içerisindeki hareketi, kendi kripto para birimini inşa etmenin bir ön girişi olarak görülüyor.

Ayrıca, Facebook’un ilk dijital para birimi olan Facebook Credits, altı yıl önce başarısız oldu ve Facebook, 2018’de kripto para birimi reklamcılığını geçici olarak yasakladı.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Platformu BlockFi Saldırıya Uğradı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu