FED Toplantısı Ethereum Fiyatında Düşüşe Neden Oldu, İşte ETH İçin Kritik Seviye

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi ETH, Fed Jackson Hole toplantısının ardından geçen hafta sonu daha büyük bir düşüşe tanık oldu. Yazım anında ETH haftalık grafikte %4.86 kayıp gösteriyor.

Son ETH fiyat düzeltmesi, kripto para ticaretini iki ana tedarik bölgesi altına gönderdi. Popüler trader Ali Martinez, IntoTheBlock’tan gelen verilere atıfta bulunarak şu açıklamada bulundu:

Ethereum, iki önemli tedarik bölgesinin altında işlem görüyor. Biri 585 bin adresin 2,81 milyon dolar ETH aldığı 1.475 dolardan, diğeri ise 526 bin adresin 3,44 milyon #ETH tuttuğu 1.560 dolardan. 412K adreslerin 2,2 milyon ETH satın aldığı tek önemli destek seviyesi 1.335 dolar.

FED Toplantısı Ethereum Fiyatında Düşüşe Neden Oldu, İşte ETH İçin Kritik Seviye 2
Kaynak: IntoTheBlock

Ayrıca, Ethereum ağ büyümesinin iki yıldan fazla bir süredir en düşük seviyede olduğunu açıklıyor. Bu, devam eden güçlü bir “düşüş” momentumu anlamına gelebilir. Ali Martinez’e göre:

Ethereum ağ büyümesi iki yıldan fazla bir süredir bu kadar düşük olmamıştı. Günlük yeni ETH adreslerinin sayısı en son Mart 2020’de 49.700 idi. ETH blok zincirinde oluşturulan yeni adreslerin sayısında sürekli bir düşüş, zaman içinde dik bir fiyat düzeltmesine yol açma eğilimindedir.

FED Toplantısı Ethereum Fiyatında Düşüşe Neden Oldu, İşte ETH İçin Kritik Seviye 3
Kaynak: Glassnode

Temmuz ayının tamamı ve Ağustos ayının yarısı boyunca ETH, Haziran sonundaki 1.000 doların altından %90’ın üzerinde güçlü bir geri çekilme yaptı. Bununla birlikte, ETH zirveden %25’lik güçlü bir geri çekilme gördü ve şu anda 1.450 $ seviyelerinin altında işlem görüyor.

Bu, küresel makro faktörlerin Ethereum Merge’i çevreleyen iyimserliği gölgede bıraktığını gösteriyor. Geçen Cuma günü bir notta Bitfinex analistleri şunları söyledi:

“Ethereum’un yaklaşmakta olan Merge öncesinde düşüşü de dikkate değer çünkü düşüş hissi tüm sözde risk varlıklarında hakim görünüyor. Dijital token alanının karakteristik özelliği haline gelen volatilite, hiçbir azalma belirtisi göstermiyor.”

Tüm gözler, son büyük arz bölgesine sahip olan 1.335 dolar seviyesinde olacak. Altına düşmek daha da büyük bir düzeltme anlamına gelebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Merge Sonrası Ethereum (ETH) Fiyatı Düşüyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu