G20 Ülkeleri Kripto Düzenlemesi Getirecek, Bitcoin ve Bu Altcoin’ler Risk Altında!

Kripto para birimlerini düzenleme fikri, dijital varlıkların doğasına aykırıdır. Blockchain teknolojisi, merkeziyetsizlik fikrinden doğmuştur. Bununla birlikte, artan suistimal, dolandırıcılık ve bilgisayar korsanlığı olayları, kriptonun düzenlenmemesini zorlaştırıyor. Bu arada, birkaç ülke ve uluslararası grup, kripto endüstrisinde katı kurallar uygulamak için şimdiden çalışıyor.

Uzmanlar, düzenlemeden en çok etkilenenin en iyi kripto projeleri olacağına inanıyor. Bu bağlamda, G20 ülkeleri bir dizi katı kripto düzenlemesi getiriyor. Düzenlemelerin kripto endüstrisinin büyümesine gerçekten yardımcı olup olmayacağı, daha doğrusu engelleyip engellemeyeceği yalnızca gelecekte görülecek. Kripto yatırımcıları, benimsemeyi yavaşlatmak anlamına gelebileceğinden düzenleme konusuna sıcak bakmıyorlar. 

G20 ülkelerinin temsilcileri, Kripto Varlık Raporlama Çerçevesi ve Ortak Raporlama Standardında Yapılan Değişiklikler hakkındaki bir raporu gözden geçirecek. Rapor, Kripto Varlık Raporlama Çerçevesinin (CARF) kurallarını ve yorumlarını içeriyor. Kurallar, kripto işlemlerine ilişkin vergi bilgilerinin standart bir şekilde raporlanmasını amaçlıyor.

İşte G20 Zirvesi 2022 yönetmeliği nedeniyle en yüksek etkiye sahip olabilecek başlıca kripto para birimleri:

Bitcoin

G20 Ülkeleri Kripto Düzenlemesi Getirecek, Bitcoin ve Bu Altcoin'ler Risk Altında! 2
Bitcoin

Toplam piyasa değerinde önemli bir paya sahip Bitcoin (BTC) ile düzenleyiciler, en iyi kripto para birimini düzenlemeyi hedefliyor olabilirler. BTC’nin yüksek oynaklığı düzenleyici okları üzerine çekebilir.

Shiba Inu ve Dogecoin

G20 Ülkeleri Kripto Düzenlemesi Getirecek, Bitcoin ve Bu Altcoin'ler Risk Altında! 3
Shiba Inu ve Dogecoin

Memcoin’ler, değişken yapıları sayesinde düzenleme için yüksek bir şansa sahiptir. Hem Shiba Inu (SHIB) hem de Dogecoin (DOGE), geçen yıl boğa piyasasında öne çıktı. Ancak, 2022’de değerlerinin büyük bir bölümünü kaybettiler.

Ethereum

G20 Ülkeleri Kripto Düzenlemesi Getirecek, Bitcoin ve Bu Altcoin'ler Risk Altında! 4
Ethereum

Merge yükseltmesinin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından ETH düştüğü için, merakla beklenen birleşme, kripto yatırımcıları için karlı olmadı. Ancak geliştiriciler, Merge etkinliğinin fiyatlandırılmasının zaman alabileceğini düşünüyorlar. Bununla birlikte, kripto düzenleyicileri ikinci en değerli kripto para birimini ele alabilirler.

Terra Classic

G20 Ülkeleri Kripto Düzenlemesi Getirecek, Bitcoin ve Bu Altcoin'ler Risk Altında! 5
Terra Classic

Terra ağının bu yılın başlarında çöküşü, tüm pazar üzerinde felaket etkisi yarattı. Terra çöküşü, ayı piyasasının başlangıcı oldu. Bu, Terra Classic‘i çok fazla düzenleyici dikkati gerektiren en önemli proje yapar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İki Büyük Kripto Para Borsası Saldırıya Uğradı

Solana

G20 Ülkeleri Kripto Düzenlemesi Getirecek, Bitcoin ve Bu Altcoin'ler Risk Altında! 6
Solana

Solana ağı son zamanlarda birçok kesinti yaşadı. Bu, onu düzenleyici baskılara karşı savunmasız hale getiriyor.

Ripple

G20 Ülkeleri Kripto Düzenlemesi Getirecek, Bitcoin ve Bu Altcoin'ler Risk Altında! 7
Ripple

Pek çok düzenleyici engele rağmen, Ripple (XRP) büyük bir kripto para birimi olmaya devam ediyor. XRP’nin arkasındaki devasa ticaret topluluğu göz önüne alındığında, düzenleyiciler projeyi inceliyor olabilir.

Apecoin

G20 Ülkeleri Kripto Düzenlemesi Getirecek, Bitcoin ve Bu Altcoin'ler Risk Altında! 8
Apecoin

Birçok NFT projesinin değer kaybetmesi ve kayıpları yatırımcılara geri vermesiyle Apecoin değer kaybediyor. NFT sahnesinin muazzam etkisi göz önüne alındığında, düzenleyiciler sıkı kurallar getirmek isteyebilirler.

Stellar

G20 Ülkeleri Kripto Düzenlemesi Getirecek, Bitcoin ve Bu Altcoin'ler Risk Altında! 9
Stellar

Stellar, herhangi bir para biriminin dijital temsillerini desteklemek için tasarlanmıştır. Düzenleme ile sorunsuz bir şekilde çalışmak zor olabilir.

Decentraland

G20 Ülkeleri Kripto Düzenlemesi Getirecek, Bitcoin ve Bu Altcoin'ler Risk Altında! 10
Decentraland

Decentraland, kullanıcıları tarafından inşa edilen, yönetilen ve sahip olunan merkezi olmayan bir metaverse dünyasıdır. Metaverse ekosisteminin nasıl olabileceği henüz net olmadığı için düzenleyiciler bunu inceliyor olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu