Güçlü Bir Temmuz Toparlanmasından Sonra, Ağustos Ayında Bitcoin’i Ne Bekliyor?

Bitcoin ve kripto para piyasası, ikinci çeyrekte ciddi bir düzeltmenin ardından geçen ay Temmuz ayında güçlü bir şekilde toparlandı. Şu anda 23.300 $ seviyelerinde işlem gören Bitcoin, geçen ay %20’ye yakın kazanç kaydetti.

Bununla birlikte, buradaki daha büyük soru, Bitcoin’in bundan sonra nereye gittiğidir. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment’e göre:

@santimentfeed’in NVT modelinin Mayıs ve Haziran aylarında artan boğa ayrışmasının sonunda bir fiyat sıçramasının gerçekleştiğini gördükten sonra Bitcoin Temmuz ayında +%18 arttı. Fiyatlar yükseldikçe ve token dolaşımı biraz azaldıkça nötr bir sinyalle Ağustos her iki yönde de hareket edebilir.

Öte yandan, Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, risk-ödülünün Bitcoin lehine önemli ölçüde eğildiğini söyledi:

Temmuz, Bitcoin tarihinin 100 ve 200 haftalık hareketli ortalamalarında en yüksek averajını kaydetti ve toparlanması için çıkarımlar yaptı. Tarihin en büyük boğa piyasalarından biri için riske karşı ödülün olumlu yönde eğildiğini görüyorum.

Öte yandan Glassnode’dan gelen veriler de borsalardaki Bitcoin dengesinin sürekli düşüşte olduğunu gösteriyor. Borsalardaki BTC bakiyesi şu anda toplam dolaşımdaki arzın %12,6’sına ulaştı.

Güçlü Bir Temmuz Toparlanmasından Sonra, Ağustos Ayında Bitcoin'i Ne Bekliyor? 2
Kaynak: Glassnode

Hisse Senedi ve Kripto Piyasaları

Fed’in faiz artırımına rağmen ABD hisse senedi piyasası Temmuz ayında güçlü bir performans sergiledi. Bazı piyasa analistleri, piyasanın buradan itibaren yükselmeye devam edeceği konusunda iyimser.

Tabii ki, hisse senedi piyasası yükseldikçe, kripto da onları benzer çizgilerde takip edecek. Dünyanın en büyük ikinci kriptosu Ethereum (ETH) geçen ay dipten %60’tan fazla yükseldi. ETH’deki son fiyat rallisi, Ethereum’un Bitcoin‘i ters çevirmesi tartışmasını bir kez daha ateşledi. Yazım zamanı itibariyle, ETH 1.700 $ seviyelerine yakın işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 30.000 Dolar'a Ulaşacak mı? İşte Analistlerin BTC Fiyat Tahminleri!

XRP, Polygon (MATIC), Solana (SOL), Avalanche (AVAX) gibi diğer altcoinler geçen ay yükseliş ivmesi kazandı. Daha geniş pazar desteklerse, ivme bu ay da devam edebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu