Handshake (HNS) Nedir? Handshake (HNS) Geleceği ve Yorum 2022

Handshake (HNS) Nedir?

Handshake (HNS), dağıtılmış bir bilgisayar ağının yeni bir etki alanı sahipliği sistemini çalıştırmasını ve yönetmesini sağlamak için tasarlanmış bir yazılımdır.

Handshake (HNS), artık, belirli bir süre sonra herhangi bir etki alanında (.com, .org, .net ve diğer birçok değişken) kullanılabilen web sayfası adresleri için standartlar belirleyen ICANN adlı kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından yönetilmektedir.

Handshake (HNS), ICANN’in TLD’ler oluşturma ve yayınlamada merkezi bir otorite olarak rolünü, bir bilgisayar ağı tarafından kontrol edilen bir açık artırma sistemiyle değiştirmeyi amaçlamaktadır. ICANN devre dışı kaldığında, Handshake sınırsız sayıda TLD sunabileceğine inanıyor.

ICANN gibi merkezi bir varlığa alternatifler yaratmanın bir başka önemli yan etkisi daha vardır. Zamanla, sertifika yetkilileri veya CA’lar olarak adlandırılan alan adlarını yöneten bir grup şirket, onları eski hale getirmeye yardımcı olabilir.

Günümüzün web’inde, CA’lar kullanıcılara gerçek bir web sitesine bağlanıp bağlanmadıklarını söyler. (Tarayıcınızın URL çubuğunda yeşil bir asma kilit göründüğünde çalışan bir CA göreceksiniz.)

Bununla birlikte, mevcut sistemle ilgili bir sorun, CA’ların gerçek siteyi kazayla veya manipülasyon yoluyla tanımlayamamasıdır. CA sistemi ayrıca alan adı kaydını yönetmek için ICANN’e güvenir ve bu da onu merkezi yönetim hatalarına karşı savunmasız hale getirir.

Bir Handshake, kullanıcılara bir web sitesine güvenip güvenemeyeceklerini söyleyen kontrol blok zincirine geçiyor ve potansiyel olarak web’in en eski kaynaklarından birini yönetmek için yeni bir yol yaratıyor.

Handshake (HNS) blok zinciri, Bitcoin blok zinciri ile bazı benzerliklere sahiptir. Örneğin, Handshake yazılımını kullanan madenciler, matematiksel bulmacaları çözerek ve Handshake blok zincirine bloklar ekleyerek yeni basılmış HNS token’larının kilidini açmak için rekabet eder.

Bitcoin’de olduğu gibi, her 10 dakikada bir blok zincirine yeni bloklar eklenir. Ayrıca, Bitcoin gibi, Handshake’in de oluşturulabilecek 2,04 milyar HNS sabit sınırı vardır. Handshake madencisi, bu görevi tamamlamak için her 10 dakikada bir 2000 HNS ödüyor.

Handshake adları açık artırmada kullanılmalıdır. Tüm olası Handshake adları, Handshake ağının başlatılmasından sonraki bir yıl içinde teklif vermeye hazırdır. Bir Handshake adı oluşturmak isteyen bir kullanıcı, var olup olmadığını kontrol etmeli ve ardından özel işlevi açık artırmayı açan ağa göndermelidir.

Ağın algoritması daha sonra bu açık artırmanın ne zaman gerçekleşeceğini belirler. Handshake adları birçok farklı şekilde kullanılabilir. Örneğin bir web sitesini görüntülemek için kullanılabilirler, ancak aynı zamanda bir kripto para birimi cüzdan adresi olarak da kullanılabilirler.

Alexa tarafından ölçülen en yüksek trafiğe sahip 100.000 e-posta adresi, sistemin kötüye kullanımını önlemek için Handshake’daki mevcut sahiplerine ayrılmıştır.

Bu sitelerin sahipleri, bir şifreleme sertifikası göndererek bir Handshake adı talep edebilir. Müzayedeler, Handshake adlarını almanın ana yoludur. Kullanıcılar yaklaşık olarak her 2 hafta da bir ad için teklif verebilir. Yapılan teklifler özeldir ve 2 hafta sonunda en yüksek teklifi veren kazanır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance NFT Marketplace Nedir? İnceleme & Rehber

Handshake kripto para birimine derinden dahil olan bir grup teknoloji profesyonellerinin ürünüdür. Bu grup, Bitcoin Lightning Network’ün oluşturulmasına yardım eden Joseph Poon ve erken Bitcoin startup CTO’su Christopher ‘JJ’ Jeffrey’i içeriyor.

Handshake ekibi bugüne kadar saygın risk sermayesi şirketlerinden 10.2 milyon dolar yatırım aldı. Bunlara Andreesen Horowitz, Draper Associates ve Peter Thiel Founders Fund dahildir. Finansman turuna toplam 67 yatırımcı katıldı.

Handshake (HNS) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Joseph Poon
  • Yayınlanma Yılı: 2020
  • Toplam Arzı: 2,040,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 531,874,426
  • Piyasa Değeri: ₺ 399,862,386
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.7301
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 9.82
  • Proje Amacı: Handshake (HNS), merkezi olmayan bir bilgisayar ağını etki alanı sahipliği altında çalışmaya teşvik etmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir sistemdir.

Handshake (HNS) Geleceği

Handshake (HNS) Coin, kripto dünyasına yeni bir online sistem getirme hedefiyle kısa sürede piyasada güçlü bir konuma geldi. Pazar lideri analistlerin radarında olan HNS Coin, genel değerlendirmelerde olumlu yorumlar aldı.

2022 perspektifinden Wallet Investor gibi uzmanların tahminleri olumlu olmaya devam ediyor. Handshake (HNS) Coin, uzun vadede hakim olan olumlu görüşlerle yatırımcılar ve uzmanlar tarafından yakından izlendi.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Handshake (HNS) Yorum

Handshake (HNS) Coin genellikle güçlü bir proje olarak tanımlanır. Ancak son dönemde piyasada gözlemlenen risk iştahı nedeniyle benzer projelerle rekabet olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Birçok uzman, yüksek uzun vadeli getiri potansiyeli nedeniyle portföylerine ekledi. Bu bağlamda Handshake (HNS) coin, yatırımcılar için alternatif bir dijital varlık olarak değerlendiriliyor.

Handshake projesi, Joseph Poon ve Andrew Lee tarafından kurulan merkezi olmayan bir İnternet projesi olarak kabul ediliyor. Temel olarak, bir alan adına sahip olmak için dağıtılmış bir bilgisayar ağı kullanmayı amaçlayan merkezi olmayan, izinsiz bir sistemdir.

Projenin temel amacı, internet ortamında çeşitli aktörlerin neden olduğu siber saldırı ve dolandırıcılık sorunlarını merkezi olarak ortadan kaldırmaktır. Sistemi benzersiz kılan temel özellik, DNS altyapısını paylaşmak isteyen yeni nesil bir blockchain projesi olmamasıdır.

Handshake (HNS) Nereden ve Nasıl Alınır?

Handshake (HNS)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu