İşte Geçen Haftanın En İyi Performans Gösteren Altcoinleri, Ethereum ve Rakipleri Ön Planda!

Kripto alanındaki geçen hafta, uzun bir süre sonra altcoinlerin sorumluluğu üstlenmesiyle olaylı geçti. Bitcoin yaklaşık 22.000 $ seviyelerinde salınırken, Ethereum ve rakipleri daha geniş pazardan daha iyi performans gösterdi.

Altcoinler, geçen hafta toplam piyasa değerine yaklaşık 50 milyar dolar ekleyerek kripto piyasasına hakim oldu. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum (ETH), geçtiğimiz hafta sonu 1.4000 $ seviyelerini aştı ve haftalık kazançlarını yazım anı itibariyle %30’un üzerine çıkardı.

ETH fiyatı, geliştiricilerin 19 Eylül haftasında Ethereum ana ağında çok beklenen Merge yükseltmesini başlatmaları gerektiğini duyurmalarıyla yükseldi. Merge, ağ ölçeklenebilirliğini iyileştirecek ve ağ tıkanıklığını ve işlem maliyetlerini azaltacak.

Ethereum Rakipleri

Ethereum ile birlikte diğer rakipleri geçen hafta güçlü bir performans sergilediler. Solana (SOL) son 7 günde %18’in üzerinde yükselerek güçlü bir ralli gerçekleştirdi. SOL yazım anında 42$’a ulaştı. Teknik grafiklerde SOL, 50 günlük üstel hareketli ortalamayı (EMA) geçmeye çalışıyor. SOL 42$ ve 45$’daki kilit dirençleri kırarsa 48 dolara ulaşabilir.

Avalanche ($AVAX), son bir haftada %28’in üzerinde yükselerek 23.90$’a ulaşan diğer Ethereum rakibi olarak yerini aldı. AVAX, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %80’inden fazlasını düştü.

Geçen hafta son derece iyi performans gösteren bir başka altcoin, Ethereum’un kendi Layer-2 ölçeklenebilirlik platformu Polygon’un MATIC’idir. MATIC fiyatı son 1 haftada %62,70 gibi şaşırtıcı bir oranda fırladı ve 0,89 dolara ulaştı.

Geçen hafta, Polygon ayrıca bu yıl Disney’in hızlandırıcı programı için seçilen tek blok zinciri oldu. Teknik çizelgelerde MATIC şu an itibariyle aşırı satın alınmış görünüyor. Yukarı yönde, MATIC 1.0 $ seviyelerine dokunabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Time Dergisi Son Günlerin En Popüler Altcoin'ini Kabul Edecek

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu