Litecoin (LTC) Halvinge Yaklaşıyor; İşte Analistlerin LTC Fiyat Tahmini!

Litecoin’in (LTC) bir sonraki halving’inin bu yılın Ağustos ayında gerçekleşmesi bekleniyor ve analistler şimdiden bunun kripto para üzerindeki etkisinin ne olabileceğini dört gözle bekliyor.

Rekt Capital’in analitik iç görülerine göre, Litecoin‘in fiyatının halving öncesi ve sonrası tarihsel düşük ve yüksek seviyeleri takip etme eğilimleri var.

Halving, kripto para madenciliği için sunulan ödülün yarıya indirildiği, Proof of Work (PoW) blockchain protokollerine özgü bir olaydır. Şu anda, Litecoin madenciliği için blok başına mevcut ödül 12,5 LTC olarak belirlendi ve bu, bir sonraki halving döngüsünde düşecek. Bu olay genellikle, kripto parayı oluşturmakla görevli olanlar için caydırıcı bir etki yaparak kripto paranın değerinin korunmasına yardımcı olur ve bu da birçok kişiyi zorlayabilir.

Rekt Capital tarafından gözlemlendiği üzere, Litecoin’in fiyatı ilk yarılanmadan yaklaşık 122 gün önce dibe vurdu ve sonrasında %822 arttı. Kripto para biriminin ilk olarak 243 gün dibe vurduğu ve ardından %550 ralli yaptığı ikinci yarılanmadan önce de benzer bir model gözlemlendi.

Halving öncesi bu gözlemlenebilir ralliler etkileyici olsa da, Rekt Capital analizi halving sonrası rallilerin daha da sahte olduğu gerçeğini de detaylandırdı. Kripto para birimi, ilk yarılanmadan sonra %14.200 yükselirken, ikinci yarılanmayı takip eden sıçrama %1.574 olarak belirlendi.

Devam eden ayı piyasası göz önüne alındığında, Litecoin fiyatı bugün 82.53 $’dan işlem görüyor ve şu anda geçen yıla göre %34.4 düştü.

Rekt Capital’e göre kripto para birimi mevcut rallisini sürdürebilir ve yarılanmanın gerçekleşeceği Ağustos 2023’e kadar %285’e kadar büyüyebilir.

Analistin sunumu, Litecoin için çalışmalarda benzeri görülmemiş bir fiyat artışı olabileceğini ima etse de, yenilmesi gereken kritik seviye, mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 410,26 $’da bulunuyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Son İki Günde FTX Borsasından Devasa Miktarda Ethereum Çekildi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu