Lumida Wealth CEO’su: Genesis Hem Likidite Hem de İflas Sorunlarıyla Karşı Karşıya

Kripto komisyonculuğu şirketi Genesis, yeni sermaye toplamakta zorluk çektikten sonra kaynak yaratma hedefini 1 milyar dolardan 500 milyon dolara düşürdü. 

Lumida Wealth Management CEO’su Ram Ahluwalia, Genesis’in sadece likidite sorunlarıyla değil, aynı zamanda iflasla da karşı karşıya olduğuna inanıyor.  DCG ve Grayscale, Genesis’in bir sonucu olarak bulaşma etkisiyle karşı karşıya.

Genesis Likidite ve İflas Sorunlarıyla Karşı Karşıya

22 Kasım’da bir Unchained röportajı sırasında Ram Ahluwalia, Genesis’in likit olmadığı ve FTX krizinin ardından yeni sermaye toplamakta sorun yaşadığı için muhtemelen iflas ettiğini iddia etti.

“Bankaya hücum var, buradaki banka Genesis. Bir banka olarak Genesis, kredi vererek para kazanıyor. Karşı taraflara, kurumlara, aile ofislerine ve yüksek net değerli bireylere borç verirler, ancak aslında bir banka değildirler. Yani mevduatla fonlayamıyorlar, borçlanarak ve özsermaye kullanarak fonlamak zorundalar. Genesis, bankaların %10’una kıyasla varlıklarının yaklaşık %5’ini öz sermaye ile destekleyecek.”

3. Çeyrek raporuna göre, Genesis’in ödenmemiş 2.8 milyar dolarlık aktif kredisi var ve bu, 2. Çeyrek’teki ödenmemiş 10 milyar dolarlık krediden düştü. Genesis’in daha az kredi vermesinin bir sonucu olarak ödenmemiş kredilerdeki azalmaya ilişkin endişeleri artırıyor. Bununla birlikte, finansmana daha az erişim, Genesis için birincil sorun olmaya devam ediyor.

Genesis, bu kredileri finanse etmek için bilançolarında fon sağlamalı ve yükümlülükler çıkarmalıdır. Gemini Kazanma programı ve Circle Yield, iki ana finansman kaynağıdır. Bu şirketlerin müşterilerine Genesis teminatlı kredilerine yatırım yapmaları için erişim sunulur ve ardından kullanıcılar krediyi başka bir tarafa çevirir. Bu nedenle, Genesis hem likidite sorunu hem de iflas sorunu ile karşı karşıyadır.

Ahluwalia, Genesis Lending’in kesinlikle iflas başvurusunda bulunacağına, Genesis Trading’in ise faaliyet göstermeye devam edeceğine inanıyor. Ancak, taze sermaye bulma konusunda sıkıntılar devam ediyor.

Genesis, taze sermaye için Binance ve Apollo Global Management gibi oyuncularla da görüştü. Ancak Binance, bu noktada Genesis’e yatırım yapmayı reddetti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitwise Raporu Açıklandı: Bitcoin İşlem Hacminin %95'i Sahte !

Genesis’in ana DCG’si ve Grayscale, bazıları GBTC veya ETHE’nin çözülebileceğine inanarak bulaşma etkisiyle karşı karşıya. Dahası, Genesis iflas başvurusunda bulunmanın yakın planlarını yalanladı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu