Merge Sonrası Ethereum Milyarlarca Dolarlık Satış Baskısından Kurtulacak

En son Arcane Research verilerine göre, Ethereum madencileri, ETH madencilik operasyonları sayesinde son iki yılda cüzdanlarına yaklaşık 30 milyar dolarlık kripto para ekledi. Merge güncellemesi yaklaşırken, pazar artık her yıl milyarlarca değerinde satış baskısı ile karşı karşıya kalmayacak.

Belirli bir yatırımcı varlığından gelen milyarlarca değerinde satış baskısı, özellikle kripto paranın likiditesi sorunlu veya nispeten düşükse, bir varlığın piyasadaki performansı için her zaman olumsuz bir faktördür.

Ethereum’un büyük satış ve alım hacimlerini absorbe etme kabiliyeti göz önüne alındığında, sadece iki yıl içinde 30 milyar dolarlık satış baskısının olmaması, kripto para biriminin piyasadaki olumlu performansına kesinlikle yardımcı olacaktır. Ancak, Ethereum madencilerinden gelen satış baskısı eksikliği, kısmen, madencilik operasyonlarından elde edilen kârlardan önemli ölçüde daha az olan, doğrulayıcıların Ethereum stake edilmesinden elde ettiği kârlarla değiştirilecektir.

PoW algoritması hala aktif olsaydı, Ethereum ağ kullanımının eksikliğinin madenciliğin finansal verimliliğini etkileyeceğini fark etmek de önemlidir.

Ethereum Değer Kaybediyor

Merge’den sadece birkaç gün önce, Ethereum‘un fiyat performansı kısa vadeli %20 ralli ile olağanüstü sonuçlar gösterirken, çoğu dijital varlık değerlerinin %7’sini kaybediyordu. Ne yazık ki durum değişti ve Bitcoin, Solana ve diğer varlıklar kısa vadeli bir yükseliş döngüsüne girdi, ancak piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi değil. Ana neden, farklı ağlara teknik geçişe veya yükseltme sırasında potansiyel olarak bazı teknik sorunlarla karşılaşabilme ihtimaline karşı, aktif olarak varlık ticareti yapma motivasyonu eksikliğine bağlı olabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum (ETH), Yüksek Adres Aktivitesi ve Merge Beklentisi ile Yükselmeye Devam Ediyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu