Michael Saylor, Bitcoin Yerine Ethereum Alsaydı 1.5 Milyar Dolar Kazanabilirdi

Ünlü girişimci ve Bitcoin boğası Michael Saylor, piyasada bir yatırımcı olarak daha esnek olsaydı çok daha fazla kazanç elde edebilirdi. MicroStrategy CEO’su dijital altın olarak adlandırılan Bitcoin’in yerine piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’u satın alsaydı çok daha fazla kazanabilirdi.

Michael Saylor, Bitcoin Yerine Ethereum Alsaydı 1.5 Milyar Dolar Kazanabilirdi 2
Kaynak: Blockchaincenter

Bitcoin portföyüne kıyasla, Ethereum, Saylor’a 1,3 milyar dolarlık bir kayıp yerine 1,5 milyar dolardan fazla kâr getirebilirdi.

Dikkate almamız gereken bir diğer faktör de Ethereum staking. Önceki ve mevcut oranlarda Saylor, portföyünün değerini %4 ile yaklaşık 350 milyon dolar değerinde 239.680 ETH artırabilirdi.

Tüm BTC’sini Ethereum’a taşımaya ve bunu stake etmeye karar verse bile, şirketin faaliyet gelirinden çok daha fazla olan yaklaşık 133 milyon USD karı olacaktı.

Yatırım kararlarının doğruluğunu geriye dönük olarak tartışmak, onları şu anda vermekten çok daha kolaydır. Teknik olarak Saylor, yatırım portföyüne daha değişken fonlar ekleyerek portföyünün değerini artırabilirdi. Solana, Avax ve diğerleri gibi varlıklar, 2021 boğa koşusu sırasında çok daha fazla kâr sağladı.

Bitcoin ile karşılaştırıldığında, Ethereum hala piyasa rallileri sırasında çok daha fazla oynaklık gösteriyor ve bunun arkasındaki ana neden, piyasadaki her iki varlığın vadesindeki farktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 31.000 Dolar Hedefine İlerlerken Gözler Spot ETF Onaylarında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu