OKEx Cüzdanlarında 200.000 Bitcoin Tutuyor, Kurucu Gözaltına Alındı

  • Para çekme işlemlerini askıya alan OKEx borsası cüzdanlarında 200.000 BTC tutarken, kurucusunun Çin’de polis tarafından gözaltına alındığı iddia edildi.

Glassnode analitik sağlayıcısı, bir süre önce para çekme işlemlerini askıya alan OKEx borsasının kripto cüzdanlarında depolanan yaklaşık 200.000 BTC ile ilgili verileri paylaştı.

Bu arada Çin medyası, şirketin kurucusu Xu Mingxing’in tutuklandığını bildirdi.

Bitcoin’de 2.263.380.000 Dolar

Glassnode tarafından son zamanlarda yayınlanan bir tweete göre, kripto para çekme işlemlerini askıya alan Malta merkezli OKEx kripto borsası, şu anda cüzdanlarında 2 milyar doların üzerinde Bitcoin bulunduruyor – yani dolaşımdaki tüm BTC arzının yüzde 1,1’i.

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere; Bitcoin, OKEx sorunlarıyla ilgili haberlere neredeyse yüzde 3 oranında düşüşle anında yanıt verdi.

Uzmanlar, İngiltere SEC kurumunun, BitMEX borsasına karşı başlatmış olduğu son davayı ve şimdi ki OKEx davasını, düzenleyicilerin kripto ticareti işini kontrol altına almaya çalıştığının bir göstergesi olduğuna inanıyor.

OKEx’in Kurucusu Tutuklandı

OKEx CEO’su Jay Hao daha önce, şirketin borsanın özel anahtar sahiplerinden biriyle iletişim kurmakta sorun yaşadığını tweetledi.

Hao’nun tweetlerine göre, bu kişinin para çekme işlemlerine yardım etmesi Çin’deki polis tarafından engellendi.

Hao, topluluğa tüm fonların güvende olduğu ve mevcut sorunun ticaret operasyonlarını etkilemeyeceği konusunda güvence verdi.

Şimdi Çin medya ajansı Caixin tarafından OKEx’in kurucusu Xu Mingxing’in bir hafta önce polis tarafından gözaltına alındığı haberi yayılıyor. Makaleye göre, yetkililerle işbirliği yapan ve kripto para çekme işlemlerini askıya almaya zorlayan kişi OKEx kurucusudur.

Çin haber ajansı, adamın iki yıl önce bir kripto dolandırıcılığıyla ilgili suçlamalar üzerine polisle işbirliği yaptığını belirtti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın