OpenSea Eski Yöneticisi NFT Ticaretiyle Kara Para Aklamaktan Suçlu Bulundu

Dünyanın en büyük NFT ticaret platformu olan OpenSea’nın eski bir yöneticisinin içeriden bilgi sahibi olarak NFT’lerin ticaretiyle ilgili yargılandığı ilk dava, Çarşamba günü sonuçlandı.

Nathaniel Chastain adlı eski OpenSea ürün müdürü, ön sayfada hangi dijital sanatların ticarete çıkarılacağı hakkındaki iç bilgileri kullanarak dolandırıcılık ve para aklama suçlarından mahkum edildi. Savcılar, Chastain’in web sitesinde öne çıkan NFT’leri satın aldığını ve kısa süre sonra sattığını ve bu yasadışı faaliyetle 50.000 dolardan fazla kar elde ettiğini belirttiler.

Rapor, savcının savunma açıklamasında, OpenSea’nın eski ürün müdürünün, kendi cebine para koymak için pazar yerindeki statüsünü kötüye kullandığını ve ardından izleri örtmek için yalan söylediğini belirttiğini ekledi. Savcılar, Chastain’in yasadışı işlemler yapmak için birden fazla anonim OpenSea hesabı kullandığını belirttiler.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Samsung Televizyonlarda NFT Dönemi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu