Ripple, 226 Milyon Dolar Değerinde XRP Sattı

Sınır ötesi para transferlerinde uzmanlaşmış kripto şirketi Ripple, 2022 dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Ripple’ın raporu, yalnızca şirketin doğrudan operasyonlarını açıklayan temel ölçütleri değil, aynı zamanda şirket tarafından kullanılan merkezi olmayan blockchain ekosistemi XRPL’nin performans incelemesini de içeriyordu.

Rapora göre, Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) koridorları aracılığıyla toplam XRP satış sayısı 2,96 milyar dolardı, bunun 2,74 milyar doları geri itfa edildi ve bunun 2,1 milyar doları emanet hesaplarına geri yatırıldı. Böylece net XRP satışları, 2022’nin üçüncü çeyreğine göre %27,15 düşüşle 226,31 milyon dolar oldu.

Net satışlarda çeyrekten fazla düşüşe rağmen, ODL aracılığıyla toplam XRP satışları %5,12 arttı. Raporda belirtildiği gibi, bunun başlıca nedeni talepteki büyüme ve teknolojinin benimsenmesi ile yeni ortaklıklar yoluyla Fransa, İsveç ve Afrika pazarlarına açılmadır.

XRPL performansı XRPL’nin zincir üstü faaliyetine gelince, işlem sayısında bir önceki yıla göre düşüş, ancak çeyrekten çeyreğe artış oldu. Ancak ücretler için yakılan XRP sayısı %30,4 düşüşle 101.968 oldu. Aynı zamanda, XRP Ledger’daki yeni cüzdan sayısı önemli ölçüde artarak bir önceki çeyreğe göre neredeyse ikiye katlanarak 228.143’e ulaştı.

Geçtiğimiz çeyrekte önemli ekosistem kilometre taşlarını listeleyen Ripple, Uniswap, Compound ve Aave gibi popüler DeFi uygulamalarının XRPL üzerinde çalışmasını sağlayacak EVM yan zincirinin ilk aşamasının piyasaya sürülmesine odaklanıyor. Ayrıca , XLS-20 standardının tanıtılmasının ardından XRPL’de tam NFT işlevselliğinin ortaya çıkması da dikkate değerdir. Uygulamadan bu yana 800.000’den fazla NFT basıldı ve işlem sayısı 410.600 artarak XRP pazarına ek hacim getirdi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İki Ripple Ortağı, Dünyanın Zıt Kutuplarına Genişliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu