Ripple Balinaları 1 Milyar XRP Taşıdı

Ripple’ın yerel kripto parası olan XRP, son birkaç haftadır yüksek baskı altında işlem görüyor. Bununla birlikte, XRP fiyatı, Ripple davasında olası bir anlaşma olmayacağı yönündeki spekülasyonların ortasında Salı günü ani bir şekilde %5’lik bir artış kaydetti. Bu verilere ek olarak, kripto balinalarının son 24 saat içinde ağır miktarda XRP taşıdığını gösteriyor.

Kripto Balinaları XRP fiyatını yükseltiyor mu?

WhaleAlert tarafından sağlanan verilere göre, kripto balinaları son 24 saatte 1 milyardan fazla XRP taşıdı. Birden fazla işlemde yaklaşık 366 milyon dolar değerinde XRP taşındı.

İzleyici tarafından kaydedilen bu en büyük işlem, 500 milyon XRP (yaklaşık 175,2 milyon dolar değerinde) taşınmasıydı. Ancak veriler, yaklaşık 106 milyon dolar değerindeki XRP’nin bilinmeyen bir cüzdandan Ripple adlı bir cüzdana taşındığını gösteriyor.

Bir balina, fiyat artışının ortasında kar elde etmek için kripto borsası Bitstamp’a yaklaşık 40 milyon XRP (yaklaşık 14,1 milyon dolar değerinde) transfer gerçekleştirdi.

XRP fiyatı son 24 saatte yaklaşık %0,50 arttı. Ripple’ın yerel token’ı, yazım zamanında ortalama 0,34 $ fiyatla işlem görüyor. Ancak 24 saatlik işlem hacmi 925 milyon dolar civarında. XRP, SEC tarafından açılan bir davaya rağmen hala 17,3 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

700 Milyon XRP Emanet’te kilitli

WhaleAlert, balinaların birden fazla işlemde yaklaşık 700 milyon XRP’yi bir emanet hesabına kilitlediğini de bildirdi. Kilitli Ripple token’ı yaklaşık 246,2 milyon dolar değerinde.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple (XRP) Karbon Emisyonunu Azaltmak İçin 100 Milyon Dolar Harcadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu