Ripple (XRP), Gemini’de Tekrar Listelendi: Fiyatlar Kısa Süreliğine Sıçrama Gösterdi

Son raporlara göre, Gemini, XRP’yi portföyüne ekleyerek, XRP’yi tekrar listelemeye başlayan borsalar arasına katıldı. Listelemeyi takiben, XRP’nin değeri Gemini’de kısa bir süreliğine $50’a kadar çıktı. Ancak bu seviyeye ulaştıktan kısa süre sonra fiyatlar, diğer borsalardaki mevcut piyasalarla aynı seviyelere geriledi.

XRP‘nin yeniden listelenmesi sonrası yaşanan kısa vadeli fiyat artışının sebebinin, listelemeyi takiben düşük likidite olduğu düşünülmekte. Bu dönemde, bir yatırımcının büyük bir alım emri verdiği ve bu emrin beklenenden yüksek bir fiyattan gerçekleştiği tahmin ediliyor.

Kripto uzmanı Ali, yaşanan bu durumun piyasa derinliğindeki geçici bir düşme ile tetiklenmiş olabileceğini belirtti. Analiste göre, o dönemde Gemini’deki XRP piyasa derinliği o kadar azdı ki, fiyatları %2 değiştirebilmek için sadece $37,000 değerinde bir emir yeterli olabilirdi.

https://twitter.com/ali_charts/status/1689929018143903744?s=20

Kaiko, bu konuda yeni bir açıklamada bulunarak, XRP’nin Gemini’de %1 piyasa derinliğinin, fiyatın hızla $50’a ulaşmasının ardından kısa bir dönem için düşüş gösterdiğini belirtti. Bu, bazı yatırımcılar için kaygı verici olabilir, ancak Kaiko’ya göre artık endişe duyulacak bir durum yok.

https://twitter.com/KaikoData/status/1691442869586829312?s=20

Piyasa derinliği kısa süre içerisinde toparlandı ve şimdi daha stabil. Bu olumlu gelişmeye ek olarak, Gemini, “XRP Musluk” adında bir promosyon duyurdu ve bu promosyon kapsamında her gün belirli bir saatte 4,000 XRP dağıtacaklarını bildirdi. Bu promosyon, Ağustos ayının 18’ine kadar devam edecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple: Üstün teknoloji sayesinde ağımız katlanarak büyüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu